پرداخت تسهیلات خوداشتغالی مصوب سفر رئیس جمهور به مازندران برای ۶۹۸ نفر کار ایجاد کرد

حسن خیریانپور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بعد از حدود ۶ ماه از پایان هفدهمین سفر استانی رئیس جمهور به مازندران و با ارجاع حدود ۱۵ هزار نامه مرتبط با دریافت تسهیلات، برای ۶ ماهه اول امسال حدود ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار بانکی برای ایجاد اشتغال پایدار خرد در نظر گرفته شده که تاکنون حدود ۲۷۰ میلیارد تومان از آن پرداخت شد.

وی ادامه داد: به غیر از درخواست تسهیلات خود اشتغالی، تمامی درخواست‌های مردمی در ارتباط با دریافت تسهیلات در قالب‌های مختلف به بانک‌های عامل استان ارجاع و حدود یک‌هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار هم برای تحقق این مطالبات مردمی از رئیس جمهور در نظر گرفته شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران اضافه کرد: از مجموع حدود ۱۵ هزار نفر از درخواست کنندگان دریافت تسهیلات از رئیس جمهور در استان، سه‌هزار و ۷۲۰ نفر خواستار دریافت تسهیلات خوداشتغالی هستند که تاکنون ۵۹۰ نفر از آنها با همراهی بانک‌های عامل اعتبارات لازم با تکیه بر طرح های مصوب شده در کارگروه اشتغال استان پرداخت شده است.

وی با بیان این که، ارقام تسهیلات پرداختی در طرح خود اشتغالی براساس نوع طرح متفاوت است، گفت: در مجموع تا پایان سال جاری حدود یک‌هزار میلیارد تومان تسهیلات خوداشتغالی از محل درخواست‌های مردمی از رئیس جمهور پرداخت می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران با بیان این که با پرداخت تمامی تسهیلات خود اشتغالی مصوبه سفر رئیس جمهور به مازندران برای حدود هزار و ۹۵۶ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد، تصریح کرد: تنها در کمتر از ۶ ماه گذشته با همراهی بانک‌های استان و با پرداخت ۲۶۹ میلیارد تومان تسهیلات خود اشتغالی برای ۶۹۸ نفر اشتغالزایی و پروانه و جواز کسب و کار از سوی دستگاه‌های متولی صادر شده است.

خیریانپور گفت: درخواست تسهیلات خوداشتغالی مردم مازندران از رئیس جمهور با توجه به بافت اقتصادی استان به طور عمده در زمینه اشتغال روستایی، صنایع تبدیلی بخش کشاورزی و ساخت و توسعه اقامتگاه‌های بوم‌گردی است.

به گزارش ایرنا، براساس آمار مسوولان پاسخگویی مطالبات مردمی در استانداری مازندران در سفر آیت الله رئیسی به مازندران ۵۷ هزار و ۳۳۷ مورد درخواست مردمی ثبت شد که از این تعداد ۱۴ هزار و ۹۹۵ مورد مربوط به دریافت تسهیلات بوده که از این بین دریافت تسهیلات قرض الحسنه، کمک‌های مالی، وام خود اشتغالی و وام اشتغال چهار درخواست اول مردم استان از رئیس‌جمهور بود.

آیت الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور در هفدهمین سفر استانی دولت سیزدهم، روز جمعه ۲۰ اسفند وارد استان مازندران شد. بازدید از تعدادی طرح‌ اقتصادی و عمرانی و بازدیدهای سرزده، دیدار با اقشار مردم، دیدار با مجموعه کارشناسان ارشد محیط زیست و همچنین شرکت در شورای اداری استان در سفر یک‌روزه رئیس جمهور به مازندران برنامه‌ریزی شده بود.

نتیجه نخستین سفر هیات دولت سیزدهم به مازندران تصویب حدود ۱۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای حوزه‌های مختلف بود که از این مبلغ حدود ۶۲۴ میلیارد تومان به صورت نقدی در مرحله اول اختصاص یافت.
استاندار مازندران در روز ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ با اعلام تشکیل ستاد ویژه پیگیری مصوبات سفر رییس جمهوری به این استان، در حکمی حسین شاه‌پری را به عنوان مسوول ستاد و بازرس ویژه پیگیری منصوب کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.