ادامه غارت نفت سوریه توسط اشغالگران آمریکایی / ۶۰ تانکر نفت به عراق منتقل شد

به گزارش ایرنا، منابع محلی در منطقه "الیعربیه" واقع حومه شرقی الحسکه در شرق سوریه به خبرگزاری رسمی؛ سانا گفته‌اند که یک کاروان متشکل از ۶۰ تانکر حامل نفت سرقتی سوریه، توسط نیروهای اشغالگر آمریکایی از گذرگاه المحمودیه به خاک عراق منتقل کرده‌اند.

در دو روز گذشته نیز نیروهای اشغالگر آمریکایی حدود ۸۳ کامیون از جمله ده‌ها تانکر حامل نفت سرقتی سوریه از طریق گذرگاه‌های غیر قانونی المحمودیه و الولید به شمال عراق منتقل شده است.

پیشتر «بثینه شعبان» مشاور ویژه رییس جمهوری سوریه گفته بود که هدف آمریکا از حضور در سوریه حمایت از تروریسم و همچنین سرقت منابع مردم این کشور است.

با شکست گروه تروریستی «داعش» به عنوان بازوی نظامی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال ۱۳۹۶، نیروهای آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه کردند.

مناطق تحت اشغال نیروهای آمریکایی و شبه نظامیان موسوم به «نیروهای دمکراتیک سوریه» (قسد) تحت حمایت آن‌ها در الحسکه و دیگر مناطق شمالی سوریه، همواره شاهد اعتراضات شهروندان سوری به حضور اقدامات تروریستی اشغالگران و شبه نظامیان علیه ساکنان این مناطق است.

دولت سوریه بارها تاکید کرده است که این شبه نظامیان و آمریکایی‌ها در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند و حضور آنان غیر قانونی است.

سرقت نفت سوریه توسط نیروهای اشغالگر آمریکایی در حالی شدت یافته است که در پی تحولات اخیر روسیه و اوکراین و اعمال تحریم‌های گسترده علیه مسکو به عنوان صادر کننده عمده نفت و انرژی در جهان، بازار جهانی نفت تحت تاثیر قرار گرفته است و بهای نفت در بازارهای جهانی به علت امتناع خرید نفت از روسیه افزایش یافته است.

نیروهای اشغالگر آمریکایی در ادامه غارت ثروت سوریه، ۶۰ تانکر نفت را به سرقت بردند و به پایگاه‌های خود در شمال عراق منتقل کردند.

منابع محلی در حومه الیعربیه اعلام کردند که نیروهای اشغالگر آمریکایی، یک کاروان متشکل از ۶۰ تانکر نفت سرقت شده سوریه را به پایگاه‌های خود در عراق منتقل کردند.

براساس اعلام منابع مذکور، این کاروان از طریق گذرگاه المحمودیه از خاک سوریه خارج و وارد خاک عراق شده است.

پیش از این نیروهای آمریکایی ۸۳ تانکر حامل نفت سرقتی را از طریق گذرگاه‌های غیرقانونی المحمودیه والولید از خاک سوریه خارج کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.