نگاهی به سفرهای استانی وزیر ورزش؛ رخ به رخ با جوانان و ورزشکاران

به گزارش ایرنا، دولت سیزدهم در حالی مرداد سال گذشته شروع به کار کرد که یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های دولت جدید، احیای دوباره سفرهای استانی بود. حوزه ورزش هم یکی از بخش‌هایی است که در سفرهای استانی دولت به استان‌های مختلف مورد توجه قرار گرفته و سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در کنار سایر وزرا، یکی از وزیران فعال در جریان سفرهای استانی بود.

انتظاری که برآورده شد

یکی از مهم‌ترین انتظارات مقام معظم رهبری در مراسم تنفیذ دولت سیزدهم در ۱۳ مرداد سال گذشته «در میان مردم بودن» بود. رهبر انقلاب در مراسم تنفیذ با اشاره به شعارهای انتخاباتی آیت‌الله رئیسی مبنی بر «مردمی بودن و از مردم شنیدن و در میان مردم بودن»، گفتند: «مردمی بودن موضوع بسیار مهمی است و رئیس‌جمهور محترم و همکارانشان باید تلاش کنند این شعار در واقعیت محقق شود و به معنی واقعی و بدون در نظر گرفتن امتیازهای طبقاتی و گروهی در میان همه مردم باشند. یکی از کارهای مهمی که به مردمی بودن دولت کمک می‌کند، تعهد به گفت‌وگوی صادقانه و بدون پیرایه‌های سیاسی با مردم است. باید با مردم صادقانه حرف زد، مشکلات و راه‌حل‌ها را گفت و توقعات را بیان کرد و کمک‌های لازم را نیز به مردم تقدیم کرد.»

انتظاری که به نظر می‌رسد با گذشت بیش از یک سال از روی کار آمدن دولت، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی و همکارانش در هیئت دولت تمام تلاش‌شان را برای عملی‌کردن آن انجام داده‌اند. آیت‌الله رئیسی در این باره گفته است: «اگر من به استان‌ها نیایم و کارخانه‌ای که ۱۳ سال معطل بوده و به این کارخانه سر نزنم چگونه راه بیفتد؟ مدیر در میدان باید کار را انجام دهد اینکه در اتاق پشت میز بنشینید نمی‌شود باید در میدان آمد. در سفرهای استانی مسائل را از نزدیک بررسی می‌کنیم، البته می‌شود به صورت تصویری و به صورت تریبونی مسائل و مشکلات را بررسی کرد، اما شنیدن کی بود مانند دیدن.»

وزیر ورزش در سفرهای استانی چه چیزی را دنبال می‌کند؟

وزیر ورزش و جوانان هم یکی از وزرای فعال در سفرهای استانی دولت ابراهیم رئیسی بوده است.، ۹ شهریور ۱۴۰۰ بود که سیدحمید سجادی سفرهای استانی‌اش را از مازندران آغاز کرد و با هدف بازدید از پروژه‌های ورزشی و افتتاح سالن ورزشی کلارآباد در شهرستان عباس‌آباد به این استان سفر کرد.

ارتباط نزدیک با جامعه ورزش و شنیدن مشکلات‌شان به همراه پیگیری آخرین وضعیت پروژه‌های ورزشی به خصوص پروژه‌های ناتمام، از جمله اهداف سفرهای استانی وزیر ورزش بوده است.

سجادی درباره سفرهای استانی گفت: «پیگیری جهادی و انقلابی مشکلات مردم در راستای تحقق اهداف استانی در دست اقدام و اجرا است. یکی از دلایل ارزشمند سفر استانی این است که در بین مردم باشیم، ببینیم، بشنویم، درک کنیم. در تمامی سفرهای استانی، وزارتخانه ورزش و جوانان جایگاه خوبی در میان همه دستگاه‌ها در اختیار دارد.»

یکی از دیگر از هدف‌های وزیر ورزش، ارتباط با جوانان و پیگیری وظایف وزارتخانه در این حوزه است. سجادی در این‌باره اظهار داشت: «در سفرهای استانی یکی از اهداف ما رسیدگی به بحث حوزه جوانان است در همین راستا اگر اعتقاد داریم که در اوقات فراغت به نوآوری می‌رسیم باید مدیریت اوقات فراغت هم در دستور کار ما باشد و به همین جهت ما در تمامی سفرها به استان‌ها به مشکلات و موارد حوزه جوانان تمام قد گوش فرا می‌دهیم. در دولت مردمی در نظر داریم سفرهای استانی متفاوت از گذشته باشد و از آن جمله جلسه با سمن‌ها و گروه‌های مردمی در برنامه کاری است.»

۳۷ سفر استانی وزیر ورزش

بر اساس آمار وزارت ورزش ورزش، سجادی در بیش از یک سال گذشته ۳۷ سفر استانی داشته است. بر اساس جدول و نمودار آماری تعداد سفرهای وزیر ورزش و جوانان به استان‌ها به ترتیب بیشترین فراوانی، استان‌­های مازندران ۵ سفر، تهران ۴ سفر، لرستان، هرمزگان و خراسان رضوی ۳ سفر، البرز، کرمان، مرکزی و خوزستان ۲ سفر، قم،سیستان بلوچستان، یزد، گیلان، فارس، گلستان، اردبیل، آذربایجان غربی (نقده و اشنویه) و شرقی، کرمانشاه و اصفهان (سمیرم) ۱ سفر را دربرداشته‌­اند.

نگاهی به سفرهای استانی وزیر ورزش؛ رخ به رخ با جوانان و ورزشکاران

بر اساس جدول آماری فوق، تعداد کل سفرهای استانی وزیر ورزش و جوانان ۳۷ سفر و کل مسافت طی شده در بازه زمانی مذکور ۲۱۳۱۹ کیلومتر بوده است. قابل ذکر است که ارزش کیلومتری در خصوص استان‌ها بر اساس ورود به استان و مسافت شهرهای داخلی اصلی سنجیده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.