یک هزار نفر از بانوان قزوینی در سامانه مهرواره بانور ثبت نام کردند

حجت الاسلام والمسلمین یوسف پورآرین روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یکی از راهکارهای جدید برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و تحکیم بنیان خانواده استفاده از ظرفیت بانوان است.

وی اظهار داشت: براساس تاکیدات مقام معظم رهبری خانواده یکی از موضوعات مهمی است که امروز مورد هدف دشمن قرار گرفته و دشمن سعی دارد با روش‌های مختلفی از جمله کاهش تعهدات و کم ارزش کردن روابط سالم درون خانواده‌ها تیشه به ریشه این نهاد ارزشمند بزند، به همین دلیل موضوع خانواده برای مهرواره انتخاب شده است.

حجت الاسلام پورآرین تصریح کرد: تقویت بنیاد خانواده و سالم سازی فضای خانواده‌ها در محله‌ها، ایجاد امید در محله و فعال سازی ظرفیت بانوان خصوصاً بانوان مسجدی در حل مسائل خانواده از اهداف مهرواره بانور می‌باشد.

وی تصریح کرد: مهرواره با نور با موضوعات خانواده در هفت محور و ۴۴ مسئله دسته بندی شده که کنشگران می‌توانند با انتخاب هر مسئله‌ای که مایل به حل آن هستند، در این مهرواره شرکت کنند.

این مسوول اضافه کرد: محورهای مهرواره بانور حل مسائل محله در حوزه‌های تشکیل، تحکیم و تعالی خانواده و سبک زندگی ایرانی و مقابله با رواج سبک زندگی غربی در خانواده و تشریح خاطرات زندگی شریکه الامامان (همسران امامان) و بانوان مسجدی در رابطه با زندگی بانوان و حل مسائل محل در حوزه مسجد است.

وی ادامه داد: از همه بانوان به ویژه فعالان فرهنگی و مذهبی استان دعوت می شود به این مهرواره بپیوندند و برای حل مسائل محله، خانواده و جامعه و اصلاح سبک زندگی، خلاقیت‌ها و تجارب خود را به میدان بیاورند و با دیگران به اشتراک بگذارند.

حجت الاسلام پورآرین تاکید کرد: در این راستا تعاملاتی با دستگاه‌های مختلف نظیر امور بانوان استانداری، مرکز خدمات حوزه‌های علمیه، کانون فرهنگی هنری مساجد، حوزه‌های علمیه، بسیج جامعه زنان، صدا و سیما، دادگستری، امور مساجد، جبهه فرهنگی، ورزش و جوانان، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری صورت گرفته و از ظرفیت تمام دستگاه‌ها جهت پای کار آمدن بانوان فعال در استان استفاده می‌شود.

وی فرصت ثبت نام بانوان کنشگر در مهرواره بانور را تا پایان شهریور ماه اعلام کرد و افزود: بانوان قزوینی دغدغه‌مند در حوزه زنان و خانواده و مسائل مربوط به سبک زندگی ایرانی اسلامی می‌توانند با ارسال عدد یک به سامانه ۵۰۰۰۱۷۵ به این مهرواره بپیوندند و عضو این شبکه شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.