کاربرد انواع ماسک جوشکاری ادون اتوماتیک بوش

در بعضی از مشاغل رعایت ایمنی جزو مسائل حیاتی بوده و باعث می شود سلامتی افراد حفظ شود مثلا اگر فردی که بر سر ساختمان کار می کند کلاه ایمنی و کفش ایمنی نداشته باشد و به طور اتفاقی مصالح روی سر او بریزد باعث آسیب آن و در برخی موارد موجب مرگ فرد می شود.

ماسک جوشکاری هم نیز به همین شیوه از سلامتی افراد جوشکار مراقبت می کند و اگر کسی که کار جوشکاری را انجام می دهد از این ماسک استفاد نکند ممکن از با پرتاب شدن تکه آهنهای کوچک در صورتش آسیب ببیند و یا موجب آسیب چشم افراد می شود.

اکثر افراد این سوال را می پرسند که دستکش جوشکاری و ماسک جوشکاری را بهتر است با چه برندی خریداری نماییم و به دنبال خصوصیات برندهای مختلف مانند ادون هستند.

هر مدل ماسک خصوصیات و ویژگیهای متفاوتی دارد به طور مثال ماسک جوشکاری ادون دارای درجه بندی تیرگی محافظ می باشد یعنی فرد می تواند تیرگی قاب جلوی کلاه را به دلخواه تنظیم نماید و از آن استفاده کند که این درجه بندی بسته به ساعت کاری و میزان نور تنظیم می شود، برای مثال زمانی که ظهر بوده و شدت تابش نور خورشید زیاد است فرد جوشکار می تواند با افزایش تیرگی قاب خود نور را کمتر دریافت کرده و راحت تر کار خود را انجام دهد همچنین در زمان جوشکاری اجسام بزرگ نور آنها بیشتر بوده و می تواند بیش تر به چشم آسیب بزند پس بهتر است به اندازه آهنی که می خواهد روی آن کار انجام شود و نور خورشید توجه کرده سپس آن را در درجه مناسب تیرگی قرار داده و کار را انجام دهد.

ماسک جوشکاری اتوماتیک ایتالیایی

از مهمترین عناصر در تجهیزات جوشکاری، ماسک جوشکاری اتوماتیک می باشد که از اعضای بدن در هنگام جوشکاری محافظت می کند.

یکی از انواع ماسکها که بسیار پر طرفدار می باشد ماسک جوشکاری اتوماتیک ایتالیایی است.

کاربرد انواع  ماسک جوشکاری ادون اتوماتیک بوش

در هنگام جوشکاری گرما و گاز های سمی زیادی تولید می شود که از طریق دهان، بینی یا چشم وارد بدن می شوند و برای انسان بسیار مضر می باشند لذا با استفاده از ماسکهای جوشکاری می توان مانع از ورود این سموم به بدن شد، ماسک جوشکاری اتوماتیک ایتالیایی توسط مخترعی سوئدی اختراع شد و ماسکهای اولیه به صورت حائل الکترونیکی LCD بودند که با شناسایی نور خورشید به صورت اتوماتیک به رنگ تیره در می آمدند.

مهمترین مزیت استفاده از ماسکهای جوشکاری اتوماتیک و دستکش نسوز این است که جوشکار در هنگام جوشکاری نیازی نیست که آن را تنظیم کند بلکه به طور اتوماتیک بر روی صورت تنظیم می شود.

ماسک جوشکاری بوش

به دلیل استفاده ی فراوان از ماسک جوشکاری تولید کنندگان زیادی در حال ساخت انواع آن مانند ماسک جوشکاری بوش هستند که طلق یا شیشه موجود در آن که در برابر اشعه های IR و UV از برخورد جرقه هایی که در حین جوشکاری تولید می شوند به صورت و گردن جلوگیری می کنند.

کاربرد انواع  ماسک جوشکاری ادون اتوماتیک بوش

ماسک جوشکاری که معادل انگلیسی آن welding mask است مدلهای مختلف دستی و اتوماتیک دارند که می توان بسته به نیاز از انواع آن و همچنین دستکش نسوز جوشکاری استفاده کنید مدلهای اتوماتیک ماسک جوشکاری بوش جدید ترین نوع آن هستند که کار را بسیار راحت تر می کنند این ماسکها اشعه ها و جرقه های تولید شده از دستگاه جوشکاری را به صورت خودکار تشخیص می دهند و طلق روبه روی چشمان جوشکار را تیره می کنند تا آسبی به چشمهای او وارد نشود.

در هنگام خرید ماسک جوشکاری باید حتما این نکته را در نظر داشته باشید که ماسک شما قابلیت این را داشته باشد که به طور کامل از گردن، صورت و چشمهای شما در برابر آسیبهای ناشی از جوشکاری محافظت کند.

جوشکاری یک شغل پر خطر است و چنانچه در انجام آن در کنار کار با وسایلی چون جرقه زن جوشکاری از تجهیزات استاندارد استفاده نشود سبب بروز آسیبهای جبران ناپذیری می شود از این رو به دلیل بروز خطرات ناشی از نور زیاد و برق استفاده از ماسک جوشکاری استاندارد ضروری است بنابراین باید ماسکی را تهیه کنیم که بالاترین کیفیت را داشته باشد پس در هنگام خرید آن دقت داشته باشید که وزن مناسبی داشته باشد تا جوشکار احساس خستگی نکند همچنین توجه داشته باشید که فیلتر مراقبت از چشم آن کاملا استاندارد باشد و زاویه دید آن مناسب باشد.

اگر شما هم برای انجام کارهای جوشکاری به دنبال یک ماسک جوشکاری هستید تا بتوانید با کمترین آسیب این کار را انجام دهید فرم درج شد در سایت ما را پر بفرمایید تا بتوانید یک ماسک جوشکاری با کیفیت را تهیه کنید.

*** محتوای این مطلب تبلیغاتی است و ایرنا مسئولیتی درباره آن ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.