پنج هزار مشترک شهر رشت به اینترنت پر سرعت مبتنی بر فیبر نوری متصل شدند

به گزارش ایرنا، فرزاد توکلی عصر سه شنبه در آیین افتتاح هزار پورت اینترنت پر سرعت مبتنی بر فیبرنوری که به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، افزود: طی هفته دولت پروژه های ارتباطات در استان با سرمایه گذاری ۱۱۱.۵ میلیارد تومان از اعتبارات بخش دولتی و خصوصی درحال افتتاح است.

وی یکی از این پروژه ها را فاز نخست پروژه دسترسی منازل و کسب وکارها با سرمایه گذاری حدود ۳۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی با نصب ۱۲ فیبرنوری عنوان کرد و گفت: برای نخستین بار چهار سایت ۵G در استان گیلان افتتاح خواهد شد.

توکلی اضافه کرد: ۲ سایت جدید ایرانسل و ۲۵ ارتقاء و ۹ سایت جدید توسط همراه اول در هفته دولت افتتاح می شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان به آمار رشد یکساله در حوزه فناوری اطلاعات استان اشاره و بیان کرد: طی یکسال گذشته در بحث توسعه پهن باند ۷۳ درصد، توسعه فیبرنوری ۲۳ درصد، تلفن ثابت روستاهای دارای ارتباط ۴.۸۵ روستاهای بهره مند از اینترنت پرسرعت بیش از چهار درصد رشد داشته است.

وی ضریب نفوذ اینترنت پر سرعت ثابت و سیار را دارای ۱۸ درصد رشد طی یکسال گذشته عنوان کرد.

کاظمی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان نیز با بیان اینکه در فاز اول پنج هزار مشترک از ۲۵۰ هزار مشترک تحت پوشش این شبکه قرار گرفتند، گفت: برای اجرای این طرح ۱۱۰ کیلومتر حفاری انجام شده و آمادگی داریم تا همکاری لازم را برای تحت پوشش گرفتن مابقی مشترکان در شهرهای مختلف استان را داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.