فضای دانش آموزی درگیر چالش های کیش شوند

به گزارش ایرنا، یاسر شاه پیری روز سه شنبه در دیدار معاونان پرورشی مدارس جزیره اظهار داشت: رفع چالش های هر منطقه ای نیازمند فرهنگسازی و نهادینه کردن این تفکر در بین آحاد جامعه است.

وی یادآور شد: برای رسیدن به این نکته در دراز مدت باید ذهن دانش آموزان را با برخی چالش های جامعه از جمله محیط زیست و فرهنگ شهروندی درگیر کرد تا آنان به صورت مسوولانه از همان دوران نسبت به رفع آنها برنامه ریزی داشته باشند.

معاون فرهنگی و هنری سازمان منطقه آزاد کیش یادآور شد: معاونان پرورشی با توجه به ماموریت هایی که برای آنان تدوین شده است بهترین بستر برای تحقق این اهداف هستند که انتظار می رود در کنار فعالیت های مد نظر اموزش و پرورش به صورت ویژه نیز به این موارد توجه داشته باشند.

وی افزود: معاونت فرهنگی و هنری سازمان منطقه آزاد کیش در نظر دارد در این راستا دوره های اموزشی ویژه ای را برای این جامعه هدف در مدارس با عنوان دوره های اموزشی مهارتی، فرهنگی و هنری با همکاری آموزش و پرورش جزیره به مرحله اجرا بگذارد.

شاه پیری افزود: انتظار می رود مربیان پرورشی و مدیران مدارس نیز با توجه به نیازهای جامعه هدف خود احصا کرده و با برنامه ای مشترک بین معاونت و آموزش و پرورش به آنها با اولویت ویژه پاسخ داده شود.

این جزیره دارای ۵۱ مدرسه شامل ۲۳ مدرسه دولتی و ۱۸ مدرسه خصوصی با ۳۶۷ کلاس درس (۲۶۸ کلاس مدارس دولتی و ۹۹ کلاس مدارس خصوصی) است؛ در این مدارس ۹ هزار و ۷۷۵ دانش آموز مشغول تحصیل بوده که هشت هزار و ۳۶۰ نفر در مدارس دولتی و یک هزار و ۴۱۵ نفر در مدارس خصوص مشغول علم آموزی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.