ساخت ۵۰۲ واحد طرح نهضت ملی مسکن در ملایر آغاز شد

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ "داود سوری" روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اجرای این پروژه در زمینی به مساحت سه هکتار آغاز شده و در حال حاضر مراحل آماده‌سازی زمین با ۶۰ درصد پیشرفت درحال انجام است.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ملایر ادامه داد: بیش از ۱۵ هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن ملایر ثبت‌نام کرده‌اند و قرار است ۳۵۰ هکتار از زمین ‌های حاشیه شهر به طرح جامع شهری افزوده شود.

سوری با اشاره به ثبت‌نام ۹۱۴ نفر در طرح نهضت ملی مسکن شهرهای با جمعیت کمتر از ۲۵ هزار نفر ملایر، افزود: از این تعداد ۲۰۰ نفر تایید شده‌اند که بیشتر متقاضیان از شهرهای ازندریان و سامن هستند.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ملایر به فعالیت‌های این نهاد در حوزه مسکن روستایی و نوسازی مساکن روستایی اشاره کرد و گفت: ۱۸ هزار و ۷۰۰ واحد مسکن روستایی در این شهرستان مقاوم‌سازی شده است.

سوی تعداد مساکن روستایی این شهرستان را ۲۵ هزار و ۶۰۰ واحد عنوان کرد و گفت: تاکنون ۷۳ درصد از واحدهای مسکن روستایی این شهرستان مقاوم‌سازی شده‌ که از شاخص ۵۴ درصدی کشوری بالاتر است.

به گفته وی، مبلغ تسهیلات مسکن روستایی ۱۰۰ میلیون تومان است که با توجه موقعیت جغرافیایی ملایر در جنوب استان و قرار گرفتن در مجاورت گسل به ویژه در روستاهای هم مرز با نهاوند، ضروری است این ملبغ افزایش یابد.

سوری همچنین از صدور ۲۱ هزار و ۷۰۰ سند مالکیت روستایی در این شهرستان خبر داد و گفت: در حال حاضر ۷۵ درصد از اماکن روستایی این شهرستان سند مالکیت دریافت کرده‌اند.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ملایر با بیان اینکه ۱۶۰ روستا در سطح این شهرستان نیاز به بازنگری طرح هادی دارند، گفت: در حال حاضر بازنگری طرح هادی ۲۰ روستا از محل اعتبارات سال گذشته، انجام شده است.

سوری ادامه داد: بازنگری طرح هادی ۳۷ روستا نیز در صورت تخصیص اعتبار از محل اعتبارات امسال انجام می‌شود.

به گفته وی، در شهرستان ملایر ۲۰۴ روستای دارای سکنه داریم که از این تعداد تاکنون در ۱۳۰ روستا، طرح هادی و بهسازی اجرا شده و فاز اول طرح هادی ۹۴ روستا نیز به اتمام رسیده است.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ملایر با اشاره به تخصیص ۳۵ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح هادی روستاها در سال گذشته، اظهار داشت: ۱۲ میلیارد تومان از این مبلغ برای جدول‌سازی و زیرسازی روستاها هزینه شده و تکمیل آنها نیازمند اعتبار است.

به گزارش ایرنا؛ شهرستان ملایر با جمعیتی بالع بر ۳۰۰ هزار نفر در ۷۵ کیلومتری شهر همدان واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.