دمشق خواستار خروج گروه‌های تروریستی از خاک سوریه شد

به گزارش ایرنا به نقل از سانا، «بسام صباغ» همچنین خواهان اقدام فوری و بدون قید و شرط برای پایان دادن به سیاست های تروریسم اقتصادی و مجازات جمعی تحمیل شده توسط امریکا و اتحادیه اروپا علیه مردم کشورش شد.

وی بار دیگر از کشورهای حامی گروه های تروریستی که ثروت های سوریه را غارت می‌کنند، خواست تا به مردم سوریه بابت سرقت منابع ملی آنان که بر خلاف قوانین بین المللی است، غرامت پرداخت کنند.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در پاسخ به نماینده آمریکا و تلاش وی برای توجیه حملات نیروهای اشغالگر آمریکایی به استان دیرالزور سوریه گفت: حضور نیروهای آمریکایی در خاک سوریه بدون درخواست یا تایید دولت سوریه هیچ توجیه قانونی ندارد و این حضور نقض آشکار منشور سازمان ملل متحد، قوانین بین المللی و قطعنامه های شورای امنیت است که بر احترام به حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی سوریه تاکید دارد.

وی همچنین استناد نماینده ایالات متحده به مفاد ماده 51 منشور سازمان ملل متحد برای آنچه که او «حق دفاع از خود» می‌خواند، سوء استفاده از قانون برای فریب افکار عمومی و نوعی وقاحت سیاسی دانست.

حملات هوایی رژیم صهیونیستی به سوریه در حالی است که دولت سوریه بارها با ارسال نامه به سازمان ملل متحد این حملات را محکوم و خواستار توقف آن شده است.

رژیم صهیونیستی در سال‌های اخیر بارها به دمشق و مناطق مختلف سوریه تجاوز هوایی کرده که با رهگیری به موقع پدافند هوایی سوریه در بیشتر مواقع این حملات دفع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.