تاسیس بیمارستان مهمترین خواسته امام جمعه کیش از رییس جمهور

به گزارش ایرنا، ۱۷ تیر امسال امام جمعه کیش در خطبه های نماز جمعه اعلام کرد در صورتیکه سازمان تامین اجتماعی تا یک ماه نسبت به تاسیس بیمارستان در این جزیره اقدام نکند طی نامه ای از رییس جمهور دولت سیزدهم برای رفع این مشکل کمک می گیرد.

پیرو این مساله و عدم انجام اقدامی تاثیر گذار حجت الاسلام احمد حسن زاده مجددا در خطبه های نماز جمعه چهارم شهریور خبر از تحریر این نامه در هفته جاری خبرداد و امروز سه شنبه هشتم شهریور نامه امام جمعه کیش به آیت الله دکتر رییسی در فضای مجازی منتشر شد.

امام جمعه کیش در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: عمده ساکنان این جزیره تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند اما این سازمان تا کنون خدمات ارزنده با توجه به تعداد جمعیت و میزان درآمدی که از بیمه شدگان دارد به افراد تحت پوشش خود ارایه نکرده است.

وی با بیان اینکه به علت برخی شرایط جغرافیایی سرانه درمان در این جزیره بالا است یادآور شد: این نامه درخواست کمک و مساعدت رییس جمهور برای ورود به مساله احداث بیمارستانی در جزیره کیش همانند سایر نقاط کشور است.

در نامه امام جمعه کیش آمده است: به استحضار می‌رساند منطقه آزاد کیش، متشکل از ۴ جزیره کوچک و بزرگ، سال هاست که به عنوان یکی از فرصت‌های رونق اقتصادی و گردشگری کشور شناخته شده و در دولت‌های مختلف، از عناوین و چشم اندازها و برنامه‌های راهبردی متفاوتی بهره‌مند شده است که گاهی مسیر رشد و گاهی نیز رو به عقب بوده است.

آنچه مسلم است، منطقه آزاد کیش علی رغم همه تلاش‌های دولت‌های مختلف این روزها حال خوبی ندارد و مشکلات متعددی همچون رکود اقتصادی، گرانی افسار گسیخته مسکن، مهاجرت معکوس کیشوندان، گرانی بیش از حد خدمات بهداشت و درمان، کیفیت پایین خدمات آموزش و پرورش، گرانی و کمبود بی سابقه پروازها، مشکلات زیرساخت و انرژی و گرانی سبد معیشتی خانواده موجب شده است که تاب آوری زندگی در این جزیره دیگر برای ساکنین و بومیان غیرممکن شود.

اینجانب تلاش نموده ام در بازه‌های زمانی متفاوت مسائل و نکات مربوط به منطقه علی الخصوص مسئله فقدان مسکن ملی و همچنین موضوع بهداشت و درمان و فقدان بیمارستان تأمین اجتماعی را در خطبه‌های نماز جمعه و موقعیت‌های مختلف گوشزد نمایم.

از آنجایی که منطقه آزاد کیش به لحاظ جغرافیایی هیچ گونه راه خاکی نداشته و ساکنین فقط از طریق پرواز و دریا با هزینه بالا می‌توانند تردد کنند، به لحاظ درمانی کاملا ایزوله است و ساکنین چاره‌ای جز استفاده از خدمات تنها بیمارستان خصوصی موجود را ندارند.

لازم به ذکر است این بیمارستان از بدو تأسیس یعنی از سال ۱۳۷۲ تاکنون با تعرفه خصوصی اداره شده و تمامی بیمه‌های پایه نیز این تعرفه را پذیرفته اند لذا خدمات درمانی در جزیره نسبت به سرزمین اصلی بهایی بسیار بالاتر دارد و در صورتی که افراد نتوانند از بیمه درمانی بهره ببرند، با هزینه‌های بسیار گزافی روبرو می‌شوند.

لازم به ذکر است علیرغم پیگیری‌های متعدد و وجود تعداد زیاد بیمه شدگان تأمین اجتماعی، تاکنون هیچ گونه بیمارستان دولتی و علی الخصوص بیمارستان تأمین اجتماعی در کیش تأسیس نگردید و همچنان نیز در گیرودار مشکلات قانونی معطل مانده است؛

لذا با عنایت به موارد فوق، خواهشمند است دستور فرمایید جهت بررسی مسئله بهداشت و درمان و تأسیس بیمارستان تامین اجتماعی در منطقه کمیته ویژه‌ای تحت نظارت نهاد محترم ریاست جمهوری تشکیل گردیده و به این مسئله رسیدگی ویژه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.