بیش از ۹ هزار واقعه ولادت در کردستان به ثبت رسید

علی جوکار روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۹ هزار و ۶۱۸ واقعه ولادت در استان به ثبت رسیده که این میزان نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته ۱.۱ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه نرخ خام حاصل از ثبت ولادت طی این مدت در استان ۱۴ در هزار بوده است، افزود: میزان ولادت شهری هفت هزار و ۴۸ واقعه و ولادت روستایی هم ۲ هزار و ۵۷۰ واقعه است.

مدیرکل ثبت احوال کردستان با اشاره به اینکه نسبت جنسی حاصل از ثبت ولادت برابر۱۰۸.۹ است (یعنی درمقابل هر۱۰۰ واقعه ولادت دختر حدود ۱۰۹ واقعه پسر به ثبت رسیده است)، ادامه داد: تعداد ولادت ثبت شده پسران پنج هزار و ۱۵ و تعداد ولادت ثبت شده دختران چهار هزار و ۶۰۳ واقعه بوده است.

جوکار بیشترین ولادت ثبت شده را مربوط به مادران گروه سنی ۳۴-۳۰ سال با حدود ۳۰.۵ درصد خواند و گفت: میانگین سن مادران در ولادت های ثبت شده ۳۰.۵۳ سال بوده است.

وی یاد آور شد: فراوانی پنج نام اول پسران شامل محمد، آیهان، شاهان، آراد و هیراد و فراوانی پنج نام نخست دختران هم آنیا، دلوین، نیلا، ماهلین و سدنا است.

مدیرکل ثبت احوال کردستان اظهار داشت: طی این مدت ۳ هزار و ۳۲۲ واقعه وفات هم در استان به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته ۱۴.۵ درصد کاهش داشته است.

جوکار با اشاره به اینکه نرخ خام وفات ثبت شده تا پایان مرداد ماه سال جاری در این استان ۵.۶ در هزار بدست آمده است، گفت: تعداد وفات ثبت شده مردان یک هزار و ۹۰۶ و تعداد وفات ثبت شده زنان یک هزار و ۴۱۶ واقعه بوده است.

وی یادآور شد: میانگین سن مردان فوت شده ۶۳.۷۰ سال و میانگین سن زنان فوت شده هم ۶۹.۸۸ سال بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.