بیش از ۱۶۲ میلیارد تومان طرح مدیریت شهری در تبریز افتتاح شد

به گزارش ایرنا، در این آیین پروژه صفه شمالی مقبره الشعرا با هشت هزار و ۵۰۰ متر مربع مساحت و ۲۵۰ میلیارد ریال هزینه به عنوان پروژه شاخص شهرداری تبریز در هفته دولت به عنوان گامی در راستای حفظ و پاسداری از فرهنگ و هنر کهن شهر تبریز افتتاح شد.

آغاز عملیات آماده‌سازی زمین‌های پادگان ارتش با اعتبار ۶۰ میلیارد تومان، کلنگ‌زنی مسیرگشایی ۲۴ و ۱۶ متری شهید منتظری با ۶ میلیارد تومان اعتبار، فاز دوم مجموعه تاریخی و فرهنگی باغشمال با ۲۰ میلیارد تومان اعتبار، احداث پارک محله‌ای حافظ با ۲ میلیارد تومان اعتبار و آماده سازی قطعات تفکیکی محل پادگان قدیم ارتش با سه میلیارد تومان اعتبار از دیگر پروژه های افتتاح شده شهرداری تبریز به مناسبت هفته دولت بود.

امروز همچنین دوربرگردان راه‌آهن، دوربرگردان سه راهی فرودگاه، رمپ خروجی مارالان به اتوبان کسایی، کانال‌های دفع آب‌های سطحی انقلاب و اسلامشهر، چند پارک محله‌ای، سنگفرش و پیاده‌راه به بهره برداری رسیدند.

سرمایه‌گذاری و هوشمندسازی دو رویکرد شهرداری تبریز در نیمه دوم سال جاری

شهردار تبریز در آیین بهره برداری از پروژه های شهرداری تبریز از توجه به سرمایه گذاری و هوشمندسازی به عنوان ۲ اولویت مهم مدیریت شهری تبریز در شش ماهه دوم فعالیت خود خبر داد.

یعقوب هوشیار با تاکید بر اینکه تلاش ما این است تبریز را به جایگاه و عظمت واقعی خود برسانیم، اظهار کرد: تلاش داریم گره‌های مردم را باز کرده و در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی آثار تلاش شهرداری مشهود باشد.

او با تبریک هفته دولت تشریح کرد: امروز مایه افتخار است که در کنار دولت جهادی و انقلابی به طور شبانه‌روز برای آبادانی شهر تلاش می‌کنیم و امیدواریم شرمنده مردم نشویم؛ در این بین استاندار آذربایجان شرقی نیز هیچ گاه همراهی خود را از شهرداری دریغ نکرده و همواره کمک‌حال شهرداری بوده است.

هوشیار افزود: اولین نکته‌ای که شهرداری تبریز برای خود تکلیف می‌داند، ایجاد گره و رابطه معنادار با مردم بوده تا از انرژی معناداری که می‌تواند مردم را به عرصه بکشاند استفاده کرده و به نفع شهر استفاده کنیم؛ تلاش داریم از این انرژی استفاده کرده و پروژه‌های نیمه تمام را به اتمام برسانیم.

شهردار تبریز در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر کارکردهای اجتماعی شهرداری، گفت: قول می‌دهیم به صورت هوشمند در این حوزه ورود کرده و در این مسیر از همراهی شورا نیز بهره مند خواهیم شد.

او از برگزاری همایش سرمایه‌گذاری در مهرماه امسال در تبریز خبر داد و افزود: در اردیبهشت سال آتی نیز همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری در تبریز برگزار می‌شود.

هوشیار از افزایش حدود ۸۰ درصدی صدور پروانه های ساختمانی در تبریز خبر داد و افزود: امیدوارم با تداوم این رویکرد شاهد توفیق در این حوزه باشیم.

شهردار تبریز خاطرنشان کرد: رونمایی از سامانه شفافیت و بارگذاری تمام حوزه‌ها در این سامانه و آگاهی و اطلاع مردم از تمام امور و آمار، برنامه‌ای است که از روز اول آغاز کرده ایم و به زودی به اتمام می‌رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.