بخش دیالیز و تالاسمی قلعه‌گنج راه‌اندازی شد

جیرفت – ایرنا – پس از انعکاس مشکل بیماران تالاسمی و دیالیز قلعه‌گنج در گزارش ایرنا که باید به شهرستان‌های مجاور مراجعه می‌کردند دانشگاه علوم پزشکی جیرفت تمامی تلاش خود را برای تسریع در رفع این مشکل به کار گرفت و وعده سه ماهه راه‌اندازی را عملی کرد تا این مرکز امروز (سه شنبه) به افتتاح برسد.

بیماران تالاسمی در شهرستان قلعه‌گنج هر ۲ هفته باید برای دریافت کیسه خون به شهرستان‌های دیگر استان مثل کهنوج، جیرفت یا کرمان می رفتند و دستکم مسافت ۸۰ کیلومتری را طی می کردند که خردادماه امسال خبرگزاری جمهوری اسلامی این مشکل را رسانه ای کرد و از طریق لینک زیر قابل ملاحظه است:

 • ۸۰ کیلومتر تا کیسه خون

مسئولان علوم پزشکی جیرفت گفته بودند که طی مدت زمان سه ماهه این مرکز در قلعه گنج راه اندازی خواهد شد و این وعده در موعد مقرر تحقق یافت تا رنج سفر بیماران تالاسمی و بی بضاعت شهرستان قلعه گنج به شهرستان های مجاور برای درمان و نیز هزینه های آنان نیز کاهش یابد.

مراسم افتتاح این مرکز مجهز در محل بیمارستان شهدای قلعه گنج امروز با حضور معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی استانداری کرمان، نماینده پنج شهرستان جنوبی کرمان در مجلس، رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، فرماندار و دیگر مسئولان محلی برگزار شد.

دکتر علی اصغر خیرخواه رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در مراسم بهره‌برداری این مرکز خدمات دهی به بیماران تالاسمی و دیالیز در شهرستان قلعه گنج اعتبار مربوط به راه اندازی این مرکز را ۵۵ میلیارد ریال اعلام و بیان کرد: این اعتبار با مشارکت تامین شده است؛ ساختمان این مرکز خیرساز است و تجهیزات نیز با ۳۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات دانشگاه تامین شد.

وی ادامه داد: در برنامه های آتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت درصدد هستیم پروژه های نیمه تمام در حوزه این دانشگاه را تکمیل کنیم که بزودی این کار انجام خواهد شد.

منصور شکراللهی نماینده مردم پنج شهرستان جنوبی در مجلس شورای اسلامی نیز در حاشیه مراسم راه اندازی مرکز تالاسمی قلعه گنج گفت: امیدواریم جنوب استان کرمان به جایگاه مناسب در خدمات سلامت دست یابد.

وی افزود: پیگیری های مستمر در وزارتخانه بهداشت برای حل مشکلات حوزه سلامت منطقه خواهیم داشت که در همین راستا هفته آینده جلسه ای در وزارتخانه برگزار می شود.

علی بیگ زاده معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کرمان نیز در این مراسم ضمن تشکر از خیران و نیز تلاش های مجموعه علوم پزشکی گفت: وجود اراده قوی و همت بلند برای راه اندازی این مرکز دیالیز قابل مشاهده است و جای تشکر دارد.

وی همچنین در بازدید از این مرکز با چند نفر از بیماران مرکز دیالیز که از مرکز شهر و منطقه رَمِشک شهرستان قلعه گنج برای دریافت خدمات در آنجا حضور داشتند بازدید کرد.

بیماران تالاسمی قلعه گنج در ۴۲۰ کیلومتری جنوب مرکز استان کرمان قبل از این برای دریافت خدمات تالاسمی به شهرستان های کهنوج و جیرفت مراجعه می کردند.

 • مبادلات تجاری از مرزهای قصرشیرین طبق روال گذشته در حال انجام است

  مبادلات تجاری از مرزهای قصرشیرین طبق روال گذشته در حال انجام است

  قصرشیرین- ایرنا- سرپرست فرمانداری قصرشیرین گفت: مبادلات تجاری و صادرات…

 • پایان ۱۲ سال انتظار مردم روستای بوانات برای زمین چمن در هفته دولت

  پایان ۱۲ سال انتظار مردم روستای بوانات برای زمین چمن در هفته دولت

  شیراز- ایرنا- فرماندار شهرستان بوانات گفت: ۱۰ طرح با اعتبارات دولتی…

 • ۱۱ طرح اقتصادی در کشت و صنعت مغان به بهره‌برداری رسید

  ۱۱ طرح اقتصادی در کشت و صنعت مغان به بهره‌برداری رسید

  اردبیل-ایرنا-مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان گفت: ۱۱ طرح…

 • مرز تمرچین برای فعالیت‌های تجاری با اقلیم کردستان باز است

  مرز تمرچین برای فعالیت‌های تجاری با اقلیم کردستان باز است

  ارومیه – ایرنا – استاندار آذربایجان غربی با اشاره به انجام مبادلات…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.