باند سارقان ۲۰۰ میلیارد ریالی در اصفهان دستگیر شدند

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از مرکز اطلاع رسانی پلیس اصفهان سردار محمدرضا میرحیدری افزود: در پی شکایت یکی از شهروندان ساکن در جنوب شهر اصفهان مبنی بر سرقت طلاجات از منزل وی و همچنین وقوع چندین فقره سرقت مشابه دیگر در همان حوالی موضوع به صورت تخصصی در دستور کار کارآگاهان پایگاه جنوب پلیس آگاهی استان اصفهان قرار گرفت.

وی اظهار داشت: کارآگاهان پس از بررسی صحنه های وقوع جرم و جمع آوری آثار بجامانده از سارقان و همچنین انجام یک سری اقدامات تخصصی و پلیسی دریافتند که این سرقت ها توسط یک باند از سارقان حرفه ای و غیر بومی انجام شده است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان ادامه داد: سرانجام با رصد هوشمندانه مشخص شد اعضای این باند به یک منزل مجردی در یکی از شهرک های حاشیه شهر اصفهان تردد دارند که بلافاصله کارآگاهان وارد عمل شده و با اخذ دستور از مرجع قضائی محل را به محاصره خود در آورده و طی یک عملیات دقیق و ضربتی هر پنج متهم را دستگیر کردند.

سردار میرحیدری از کشف تعدادی از اسباب و وسایل مربوط به سرقت های منزل و همچنین توقیف ۲ دستگاه خودروی پژو پارس و پژو ۴۰۵ در بازرسی از منزل متهمان خبر داد و گفت: با بررسی سوابق و استعلامات صورت گرفته مشخص شد تمامی متهمان دستگیر شده دارای سابقه سرقت منزل در سایر استان ها بوده و تحت تعقیب هستند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: سارقان هنگامی که با مدارک و مستندات و ادله محکم پلیس مواجه به ناچار لب به اعتراف باز کرده و صراحتاً از سرقت ۳۰ منزل در شهر اصفهان پرده برداشتند که در این خصوص تمامی مال باختگان شناسایی و به پلیس آگاهی استان فراخوانده شدند.

سردار میرحیدری با بیان اینکه برابر ارزیابی صورت گرفته توسط کارشناسان مربوطه ارزش اموال به سرقت رفته توسط این باند ۲۰۰ میلیارد ریال تخمین زده شده است، اظهار داشت: در این رابطه متهمان با تشکیل پرونده به مرجع قضایی تحویل و پس از آن تا زمان رسیدگی به جرایم خود روانه زندان شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.