بازار فناوری در پنج‌ماه نخست امسال به گردش مالی ۶۴۰ میلیارد ریالی رسید

به گزارش گروه علم وآموزش ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فناوری به عنوان یکی از مهم ترین عوامل توسعه اقتصادی و صنعتی کشورها مطرح است. در مناطق مختلف جهان، روش های گوناگونی در راستای تسهیل انتقال و مبادله فناوری در سطوح محلی، ملی، منطقه‌ای و بین المللی به کار می‌رود.

فن‌بازار بنگاهی برای مبادلات فناوری است که با ایفای نقش واسطه اطلاعاتی و حقوقی، وظیفه نزدیک کردن طرف‌های عرضه و تقاضا را بر عهده دارد. این بازارهای فناوری، نقش پررنگی در ارتقای شاخص‌های این حوزه داشته و سبب می‌شوند تا معاملات بیشتر و گسترده‌تری در حضور بازیگران فعال این حوزه رقم بخورد.

به گفته محمد صالحی خالقی دبیر شبکه فن بازار ملی ایران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری این شبکه از ابتدای امسال تا پایان مرداد ۶۴ میلیارد تومان گردش مالی داشته و تعداد بروکرها به ۵۴ رسیده است.

شبکه فن‌بازار ملی ایران با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در نقش یک واسطه حرفه‌ای در سطوح مختلف در کنار عرضه‌کنندگان خواهد بود.

در این شبکه ملی، تاکنون پنج فن‌بازار در عرصه‌های تخصصی، نفت، گاز، پتروشیمی، سلامت، شهر هوشمند ایجاد شده است تا به شکلی کاملاً تخصصی در حوزه‌های مختلف فناورانه به متقاضیان خدمات ارائه کند. فن بازار تخصصی معدن نیز در حال اجرایی شدن است. در فن‌بازار تعداد شرکت‌ها به ۴۴۲۰، تعداد محصولات ۱۴۲۵۳ و تعداد تقاضاها به ۸۳۷ رسیده است.

آخرین عرضه‌ها در شبکه فن بازار ملی شامل دستگاه شبیه ساز سنسورهای خودرو و تست سیم کشی، دستگاه بالانس چرخ هوشمند، دستگاه تست و شست و شوی انژکتور خودرو، تنظیم باد دیجیتالی اتوماتیک، طرح سرمایه گذاری تولید صفحات فایبرسمنت برد، طرح سرمایه گذاری تولید میکروراکتور و خط تولید انواع ماشین آلات صنایع مفتولی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.