۸۱۴ هکتار زمین طرح نهضت ملی مسکن در خراسان‌شمالی تامین شد 

قاسم قاسمی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: خراسان شمالی متعهد است تا در چهار سال آینده حدود ۴۸ هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن در استان احداث کند و در این زمینه حدود ۳۲۰ هکتار زمین در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت و حدود ۱۳۷ هکتار زمین در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت در استان تامین شده است.

وی با بیان اینکه ۸.۸ هکتار زمین به وسیله دستگاه های اجرایی تامین شد افزود: حدود پنج هکتار زمین در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت و سه هکتار زمین در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت توسط این دستگاه ها تامین شد.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی با بیان اینکه سالانه حدود ۱۲ هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن باید در استان ساخته شود خاطرنشان کرد: ساخت سالانه حدود ۱۴ هزار واحد مسکونی در سند توسعه استان در نظر گرفته شده است، ولی با روی کار آمدن دولت سیزدهم ۱۲ هزار واحد سالانه در دستور کار قرار گرفت.

رفع تصرف ۱۴ هکتار از اراضی ملی

قاسمی در بخش دیگر سخنان خود درباره عملکرد این اداره کل در بخش حقوقی و رفع تصرفات زمین در خراسان شمالی گفت: ۱۴ فقره پرونده تصرف زمین در سال گذشته تشکیل و بیش از ۲۹ هکتار زمین از متصرفان خلع ید شد.

وی افزود: همچنین از ابتدای سال تاکنون سه فقره پرونده به مساحت بیش از چهار هکتار زمین از متصرفان به بیت المال بازگشت و در این مدت ۲۰ فقره تخلف به مساحت حدود ۱۴ هکتار به صورت فوتی و بدون مراجعه به مراجع قضایی رسیدگی و از متصرفان رفع تصرف شد.

راه و شهرسازی خراسان شمالی حدود ۲۷ هزار هکتار زمین در حریم شهرهای استان را زیر مدیریت و صیانت دارد.

خراسان شمالی با ۸۶۳ نفر جمعیت در شمالشرق کشور واقع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.