۵۴ طرح عمرانی بنیاد مسکن استان اردبیل بهره‌برداری شد

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ایرنا، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل در آیین بهره برداری از این طرح ها گفت: شاخص‌ترین بخش این طرح‌ها شامل زیرسازی و آسفالت ۱۸۰ هزار متر مربع از معابر ۳۶ روستا می‌‎باشد که با مشارکت دهیاری‌ها در مناطق روستایی استان اجرا شده است.

فرهاد سبحانی افزود: بر اساس برنامه عملیاتی تدوین شده و در ادامه روند آسفالت‌ریزی معابر روستاهای دارای طرح هادی استان اردبیل، تا پایان امسال بیش از ۶۰۰ هزار متر مربع از سطح معابر روستایی استان آسفالت ریزی می شود.

وی با اشاره به سرعت گرفتن روند احداث مسکن محرومان در سطح استان اردبیل اظهار کرد: همه سه هزار واحد سهمیه استان اردبیل با جذب ۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات و اعتبارات اختصاص یافته به بهره‌‎برداری رسیده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل اضافه کرد: بر اساس تفاهم‌نامه امضا شده با بنیاد مستضعفان، از مجموع ۶۹۵ واحد سهمیه مسکن محرومان استان اردبیل، ۲۱۰ واحد مسکونی تکمیل شده و آماده بهره‌برداری است.

وی با اشاره به شروع عملیات اجرایی ساخت ۲ هزار واحد مسکونی تحت عنوان طرح نهضت ملی مسکن در استان اردبیل و سرعت گرفتن روند اجرای آن تأمین زمین در سطح استان گفت: برای اجرای این واحدها، بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد ریال هزینه می شود.

سبحانی، از تهیه طرح هادی و بازنگری طرح هادی ۱۷۸ روستا و نیز تهیه طرح گردشگری پنج روستا در استان اردبیل طی یکسال گذشته خبر داد و گفت: این طرح ها در مجموع با صرف یک هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال اعتبار تهیه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.