۵۰ پروژه راهداری همزمان با هفته دولت در استان اردبیل به بهره‌برداری رسید

کلیم الله وثوقی روز دوشنبه با بیان اینکه برای اجرای این تعداد پروژه در مجموع ۳۶۵ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است، افزود: مرمت، بهسازی، لکه‌گیری و روکش آسفالت راه روستایی، راه فرعی و اصلی و احداث راه روستایی از جمله پروژه هایی است که امسال در طول هفته دولت در نقاط مختلف استان افتتاح و به بهره برداری رسید.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۵۲ کیلومتر پروژه روکش آسفالت در نقاط مختلف استان به بهره‌برداری رسید، بیان کرد: روکش آسفالت پروژه راه روستایی شویر در شهرستان کوثر، ۶ کیلومتر روکش آسفالت راه ارتباطی پارس آباد –بیله سوار و روکش آسفالت جاده میان گذر شهرستان اصلاندوز از جمله طرح هایی است که به بهره برداری رسید.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خلخال بیان کرد: مرمت، بهسازی و آسفالت راه روستاهای کچی قشلاقی، قهرمانلو و قنبرلوی وسطی، ۲/۵ کیلومتر از قطعه اول پروژه تعریض، بهسازی و آسفالت محور عربلو – حاج عوض و مرمت، بهسازی و آسفالت راه روستایی هزار کندی، حاج رحیم و حاج حسن در شهرستان پارس آباد از دیگر طرح هایی است که افتتاح و به بهره برداری رسید.

دبیر کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل ونقل استان اردبیل روکش آسفالت راه روستایی مزرعه خلف – آلوچ و مرمت، بهسازی و آسفالت راه روستایی گل چشمه با اعتبار میلیارد تومان در شهرستان مشگین شهر را از دیگر طرح های به بهره برداری رسیده عنوان کرد.

وثوقی تعریض و حذف نقاط پرحادثه پیچ قصابه را از دیگر طرح های مهم به بهره برداری رسیده در شهرستان مشگین شهر در هفته دولت برشمرد و اضافه کرد: برای اجرای این پروژه چهار میلیارد تومان هزینه شده است.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل ادامه داد: مرمت، بهسازی و روکش آسفالت ۲۵ کیلومتر از راه ارتباطی انجیرلو – بیله سوار با اعتبار بیش از ۲۳ میلیارد تومان، چهار کیلومتر از عملیات لکه گیری و روکش آسفالت محور گرمی – انگوت و ۲ کیلومتر آسفالت راه روستایی توسانلو با اعتبار سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در شهرستان گرمی افتتاح و به بهره برداری رسید.

وی گفت: لکه گیری و روکش آسفالت هفت کیلومتر از راه های اصلی و ۹/۵ کیلومتر از راه های روستایی شهرستان نیر با اعتبار ۱۶ میلیارد تومان افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا، از مجموع ۶ هزار و ۳۷۴ کیلومتر راه ارتباطی استان اردبیل ۲۰۸ کیلومتر بزرگراه، ۷۱۶ کیلومتر راه اصلی، ۷۰۲ کیلومتر راه فرعی و چهار هزار و ۷۳۸ کیلومتر راه روستایی است ، از چهار هزار و ۷۳۸ کیلومتر راه روستایی استان اردبیل ۲ هزار و ۷۰۰ کیلومتر آسفالت و مابقی شنی و خاکی است.

اردبیل به لحاظ موقعیت جغرافیایی و طبیعی خود و قرار گرفتن در سرزمینی فلاتی شکل با شیب‌های بسیار تندی به زمین‌های کم‌ارتفاع اطراف خود شامل کرانه‌های دریای خزر ، جلگه پست مغان و نیز دشت‌های کم‌ارتفاع استان‌های آذربایجان‌شرقی و زنجان منتهی می‌شود و به همین لحاظ جاده‌های این استان اغلب دارای پیچ‌ها و شیب‌های بسیار تند هستند.

هشت گردنه سخت‌گذر و برف‌گیر به نام‌های حیران ، صایین ، کجل، نقدوز ، الماس ، لنگان ، قره‌آغاج و اسالم در راه‌های ارتباطی این استان قرار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.