۴۸۵ هکتار به فضای صنعتی آذربایجان شرقی افزوده شد

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، استاندار آذربایجان شرقی در آیین بهره برداری از فاز توسعه شهرک صنعتی شهید سلیمی، اظهار داشت: مهم ترین اولویت دولت سیزدهم برای تولید، اشتغال و شرکت های دانش بنیان، تسهیل گری، پشتیبانی از تولیدکنندگان و کارآفرینان و نظارت بر اهدافی است که بتوان فضای کسب و کار را رونق داد.
عابدین خرّم با اشاره به اینکه ۵ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی و دولتی در استان انجام شده است، افزود: ۱۷۰ واحد جدید صنعتی با ۳ هزار و ۵۰۰ اشتغال زایی در استان ایجاد شده است.
وی با اشاره به اینکه آذربایجان شرقی در کاروان تولید و صنعت یکی از پیشگام ترین استان های کشور است، گفت: مگاپروژه هایی برای استان تعریف شده که گزارش این پروژه ها در آینده به مردم اعلام خواهد شد.
همزمان با افتتاح فاز توسعه شهرک صنعتی شهید سلیمی، طرح های توسعه کارخانه کیک حاج عبدالله با سرمایه گذاری ۳۰ میلیارد تومان و اشتغال زایی ۷۵ نفر، کارخانه رب بهدانه دشت ناز با سرمایه گذاری ۳۸ میلیارد تومان و اشتغال زایی بیش از ۵۰ نفر و بزرگترین خط تولید ساندویچ پانل پلی اورتان پیوسته شرکت فولاد غرب با ظرفیت تولید ۲ میلیون مترمربع در سال در این شهرک به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا، آذربایجان شرقی دارای ۵۶ شهرک و نواحی صنعتی مصوب بوده که از این تعداد ۴۶ شهرک و نواحی در حال بهره برداری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.