۴۰ هزار نفر در طرح‌های عمرانی سیستان و بلوچستان مشغول بکار هستند

به گزارش خبرنگار ایرنا حامد آرامش روز دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با گرامیداشت هفته دولت و آغاز هفته تعاون اظهار داشت: با اقدامات مطلوب دولت سیزدهم و مدیریت استاندار و همکاری مدیران دستگاه‌های اجرایی این استان رتبه چهارم در سامانه رصد اشتغال را کسب کرد.

وی بیان کرد: سیستان و بلوچستان با ثبت ۱۴ هزار و ۵۷ نفر رتبه برتر اشتغال را در بین استان های کشور به خود اختصاص داده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان بلوچستان با بیان اینکه برای اشتغال استان ریل گذاری بسیارخوبی انجام شده، ابراز امیدواری کرد که در سال آینده با راه‌اندازی و گسترش صنایع فولاد شاهد اشتغال بیشتری در شهرستان ها خواهیم بود.

وی از روسای ادارات و بانک ها خواست؛ برای تسهیل و تسریع در پیشبرد هدف اشتغالزایی و تحقق کامل تعهد اشتغال در سطح استان همچون گذشته و باتوان بالاترتلاش کنند.

آرامش اظهارداشت: ۲۸ هزار نفر تعهد اشتغالزایی در سیستان و بلوچستان در سال ۱۴۰۱ بوده که تا کنون اشغال ۱۴ هزار و ۵۰۰ نفر در سامانه رصدثبت شده است.

وی بیان کرد: سیستان و بلوچستان رتبه چهارم ایجاد اشتغال را در بین سایر استانهای کشور در سال ۱۴۰۱ با وجود اینکه فاقد هر گونه کارخانه و بنگاه‌های بزرگ اقتصادی هست را به دست آورده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان بلوچستان گفت: کارگروه اشتغال این استان هر ماه به صورت مداوم و با حضور استاندار برگزار می شود و در این زمینه نیز جزو استان‌های برتر در برگزاری کارگروه اشتغال به ریاست استاندار هستیم.

وی افزود: بسته اشتغال منطقه سیستان با توجه به شرایط منطقه در پی خشکسالی های چندین ساله و نبود اشتغال و جلوگیری از مهاجرت در شمال سیستان و بلوچستان اجرا شد.

آرامش ادامه داد: بسته پیشنهادی اشتغال منطقه سیستان با ۸۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای ۳۲ هزار نفر در این منطقه شغل ایجاد خواهد کرد که تا کنون ۱۰ هزار نفر در طرح‌های عمرانی سیستان مشغول بکار شدند.

وی تصریح کرد: سته اشتغال حوزه سیستان در انتهای سال گذشته تهیه و یک کار گروه فرعی نیز ذیل کارگروه اشتغال استان ویژه اشتغال این منطقه تشکیل شد، این بسته شامل ۱۳ رسته شغلی متناسب با اقلیم منطقه، کم آب‌بر و زودبازده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان بلوچستان گفت: در بسته پیشنهادی اشتغال منطقه سیستان تفکیک شهرستانی این مشاغل در منطقه مورد نظر مشخص و برش‌های ماهانه برای ایجاد اشتغال تعریف شده است.

وی با اشاره به طرح جهش ملی مسکن در سیستان و بلوچستان افزود: این طرح علاوه بر ایجاد اشتغال برای ۱۶ هزار سبب احیای واحدهای تولیدی در زمینه ساخت و ساز مسکن نیز شده است.

آرامش بیان کرد: ۱۴۲ هزار و ۲۰۰ واحد تعهد سیستان و بلوچستان برای ساخت واحد مسکونی در قالب طرح جهش ملی مسکن طی چهار سال است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.