۱۵۰۰ انشعاب غیرمجاز آب در قزوین جمع آوری شد

داراب بیرنوندی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با وجود کارهای خوب انجام شده در حوزه آب شرب کشور و استان، متاسفانه یکی از مشکلات مهم این شرکت در برخی از شهرها و به خصوص روستاها، انشعابات غیرمجاز است که این مساله باعث بروز معضلاتی هم برای این شرکت و هم مردم شده است.

وی ادامه داد: استفاده غیرمجاز از آب شرب هم در بخش بهداشت عمومی و هم آلودگی های سطحی مشکلاتی را با خود به همراه دارد که در این زمینه و با ورود دستگاه قضایی خوشبختانه اقدامات خوبی صورت گرفته و با شناسایی متخلفان، برخوردهای قانونی در این زمینه با آنان نیز به عمل آمده است.

بیرنوندی، برخورد دستگاه قضا با متخلفان استفاده از انشعابات غیرمجاز و جرایم در نظر گرفته شده برای آنان را بازدارنده دانست و افزود: در این راستای شرکت آب و فاضلاب با راه اندازی سامانه ۱۲۲ آماده پذیرش گزارش شهروندان در این زمینه می باشد که البته براساس حجم مصرفی نیز پاداش های مناسبی برای ارایه اینگونه گزارش ها در نظر گرفته شده است.

مدیرکل آب و فاضلاب استان قزوین خاطرنشان کرد: همه مردم در شرایط کنونی بایستی کمک کنند تا از آب به صورت بهینه مصرف شود و با توجه به کاهش بارندگی ها و آب پشت سدها، تنها با صرفه جویی و مصرف بهینه می توان شاهد استمرار آب در شبکه باشیم.

ارسال کمک های آب و فاضلاب قزوین به سه استان بحرانی آب

بیرنوندی یادآور شد: با تلاش های صورت گرفته، سعی داشته ایم تا قزوین به عنوان استان معین برای استان های همجوار خود جهت خدمت رسانی در زمینه مشکلات کمبود آب باشد و به همین منظور طی هفته های گذشته کمک رسانی و خدمات خود را به استان های همدان، چهارمحال بختیاری و کرمان انجام دادیم.

وی ادامه داد: در همین راستا، ۵ دستگاه تانکر آبرسانی را به همراه تیم های تاسیساتی و مجهز به جوش لوله های پلی اتیلن به استان های یاد شده به عمل آورده و یک کامیون آب معدنی را به استان چهارمحال بختیاری ارسال کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.