۱۱۸ شرکت دانش بنیان در قم فعال هستند

به گزارش ایرنا، سید مهدی قریشی روز دوشنبه در حاشیه آیین رونمایی از نمایشگاه محصولات دانش بنیان استان قم در گفت و گو با خبرنگاران تاکید کرد: سال جاری توسط رهبر معطم انقلاب به سال دانش بنیان نامگذاری شد و طبیعتا باید توجهات به این موضوع بیشتر شود.

وی افزود: ستادی در استان با عنوان اقتصادی دانش بنیان شکل گرفت و تقریبا تمام مدیران و سازمان هایی که به نوعی بازیگر این عرصه هستند در ستاد حضور دارند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم خاطرنشان کرد: موضوعاتی از جمله رفع مشکلات شرکت های دانش بنیان، فرهنگ سازی، آشنایی مدیران با موضوعات دانش بنیان و کسب و کار و کارآفرین در ستاد مذکور پیگیری می شود.

قریشی ادامه داد: این نمایشگاه در راستای حمایت از شرکت های دانش بنیان راه اندازی شده و عمده محصولات که رونمایی شده، محصولات کشاورزی است.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم یادآور شد: دانشگاه های ما در حوزه دانش بنیان فعال تر شده اند و مرکز رشد و شتاب دهنده هایی که فعالیت می کنند، می توانند به ارتقای این حوزه کمک کنند.

قریشی بیان کرد: بخشی از شرکت های دانش بنیان استان مشکلات نقدینگی دارند و برخی از آن ها هم نیاز چندانی به اعتبارات مالی ندارند. شرکت هایی که نیازهای مالی دارند، در قالب های مختلف از جمله تبصره ۱۸ حمایت می شوند

وی ابراز کرد: بخش دیگر از شرکت های دانش بنیان نیازمند حمایت های معنوی و یا پشتیبانی از جمله دریافت زمین، معرفی به وزارتخانه های مربوطه و غیره هستند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم مطرح کرد: ستاد اقتصادی دانش بنیان در حال جمع آوری نیازهای شرکت های ما هستند و مشکلات آن ها در سطوح استانی و ملی پیگیری می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.