۱۰۰ دستگاه انواع محصولات شرکت واگن‌ پارس اراک به ناوگان ریلی کشور پیوست

مرتضی ملانژاد روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: یک دستگاه لوکوموتیو، پنج دستگاه واگن مسافری و ۹۴ دستگاه واگن باری در چهار تیپ مختلف وارد ناوگان ریلی کشور می شود

وی با بیان اینکه این واگن ها در یک بازه زمانی یک و نیم ماهه آماده می شود، تاکید کرد: صرفه جویی ارزی هر کدام از واگن های باری حدود ۷۰ هزار یورو ، واگن های مسافری حدود ۶۰۰ هزار یورو و لوکوموتیو یک و نیم میلیون صرفه جویی ارزی برای اقتصاد کشور به دنبال دارند.

مدیر عامل شرکت واگن پارس مپنا اراک اظهار داشت: سال گذشته ۷۲۵ دستگاه محصول از سوی این شرکت تولید و وارد ناوگان حمل و نقل ریلی کشور شد و امسال امید است با تعامل و هم افزایی همه عوامل تا پایان سال یک هزار دستگاه تولید و در اختیار ناوگان ریلی کشور قرار گیرد.

ملانژاد تاکید کرد: انتظار می رود سیستم بانکی تعامل و همکاری لازم را با این واحد تولیدی داشته باشد چرا که اکنون تنها بانک صادرات هیچ کدام از بانکها در این راستا این مجموعه را یاری نکردند.

وی خاطرنشان کرد: امید است مسئولان نظام بانکی، قفل سنگینی که به تسهیلات سیستم بانکی خورده را بشکنند تا بتوان برای تولید و افزایش آن ، گام های موثرتری در واحد تولیدی واگن پارس مپنا اراک برداشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.