کسبه بلخ موظف به حضور در نماز جماعت و زنان موظف به استفاده از روبنده شدند

به گزارش ایرنا از خبرگزاری آوا، امروز دوشنبه اطلاعیه وزارت امر به معروف و نهی از منکر، دریافت و استماع شکایات امارت اسلامی از سوی نیروهای امنیتی در ولایت بلخ با حضور رئیس امر به معروف و نهی از منکر، حج و اوقاف، امامان مساجد و کلانتری های سیار شهر مزار شریف برای کسبه، کارگران، رانندگان تکسی و بازاریان ارائه شد.
در این اعلامیه آمده است که تمام امامان مساجد و ماموران عبور و مرور مکلف اند در شهر و منطقه شان برای عموم مردم اطلاع رسانی کنند که زنان بدون رعایت حجاب کامل همراه با روبنده اجازه گشت و گذار در بیرون از خانه، شهر و بازار را ندارند؛ در غیر این صورت روحانی مسجد و کلانتری ناحیه مکلف اند آدرس کامل زن بی حجاب را به ریاست امر به معروف و نهی از منکر ارائه دهند.
در بخش دوم این بیانیه آمده است که صاحبان فروشگاه ها مکلف اند که همانند یک مسلمان اجازه ورود به زنان بی حجاب نداده و به آنها جنس نفروشند.
در ادامه این اطلاعیه به همه دکان‌ها، کسبه و مدیران بازارها تذکر داده شده که در اوقات نمازهای یومیه کارهایشان را متوقف کرده و نماز خود را به جماعت ادا کنند.
در بند آخر این اطلاعیه ذکر شده است که امامان مساجد، ماموران رفت و آمد و مسئولان فروشگاه ها وظیفه دارند که لیست افراد بی نماز را بعد از ترتیب به اداره امر به معروف و نهی از منکر ارسال کنند.
مسئولین محلی امارت اسلامی در این جلسه، مردم را به نماز خواندن با حضور قلب مانند حضرت علی(ع) توصیه کرده و زنان را به رعایت حجاب و الگوبرداری از حضرت فاطمه زهرا(س) فراخوانده و اظهار داشتند در بین مردم از ترویج «اسلام امریکایی» جلوگیری کرده و روی آوردن به اسلام ناب محمدی(ص) را تشویق کنند.
اقدامات عملی برای اجرای این موارد وزارت امر به معروف و نهی از منکر در شهر مزار شریف از امروز آغاز شده و متولیان امرشروع به فعالیت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.