کاهش قیمت کودهای پتاسه و فسفاته کشاورزی با همت دولت سیزدهم

علی اکبر ندرلو روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن تبریک گرامیداشت هفته دولت افزود: شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان البرز وظیفه خطیر تأمین، تدارک و توزیع انواع کود شیمیایی را عهده دار می باشد که توزیع کود در سطح استان با همکاری ۹ کارگزار در هفت شهرستان بر اساس سهمیه بندی و حواله الکترونیکی انجام می پذیرد.

وی اظهار داشت: با توجه به قیمت بالای فروش کودهای فسفاته و پتاسه در سال‌های گذشته، مصرف این کودها به شدت کاهش یافته که این موضوع باعث کاهش عملکرد در تولید انواع محصولات زراعی و باغی شده بود.

وی گفت: در همین راستا با اقدام جهادی و به موقع وزیر جهاد کشاورزی در دولت سیزدهم با کاهش ۴۵ درصدی قیمت کودهای پتاسه و فسفاته از ابتدای سال جاری، مصرف این کودها در البرز رشد چشمگیری داشته، به گونه ای که از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه یک میلیون و ۸۵ هزار و ۶۰۰ کیلوگرم انواع کودهای پتاسه و فسفاته در سطح استان توزیع، که این مقدار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، حدود ۳۸۰ درصد رشد داشته است.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان البرز بیان داشت: در پنج ماهه ابتدای سال جاری ۶۴ میلیون و ۱۷۱ هزار و ۷۰۰ کیلوگرم انواع کود شیمیایی توزیع شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، رشد ۳۰ درصدی داشته است.

وی در راستای تأمین امنیت غذایی ضمن اشاره به تأمین ۱۰۰ درصدی کود شیمیایی مورد نیاز کشت پاییزه استان توسط شرکت، افزود: شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان البرز با تأمین، تدارک و ذخیره مطلوب انواع نهاده های کشاورزی بیش از چهار میلیون کیلوگرم از هم اکنون آمادگی کامل برای توزیع کود سهمیه کشت پاییزه بین کشاورزان و بهره برداران عزیز البرزی بر اساس حواله الکترونیکی صادره از سوی مدیریت و مراکز خدمات شهرستانی را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.