کارنامه دولت در سرچهان فارس؛ از تشکیل بخش توجردی تا نگاه ویژه به روستاها + فیلم

ابراهیم رحیمی دوشنبه در گفت‌وگو با ایرنا ضمن گرامیداشت هفته دولت، ارتقای دهستان توجردی به بخش توجردی را از اتفاقات خوب سال ۱۴۰۰ دانست و گفت: پیگیری‌های لازم برای ایجاد دو شهر در مرکز بخش توجردی و باغ صفا انجام شد و اقدامات اولیه در این زمینه صورت گرفته است و امیدواریم به زودی شاهد افتتاح این دو نقطه شهری خواهیم بود.
فرماندار شهرستان سرچهان با اشاره به اینکه برنامه‌ها و پروژه‌های خوبی در حوزه تأمین آب شُرب روستاها اجرا شده است گفت: تأمین آب شرب روستاها از اولویت‌های مهم دولت سیزدهم محسوب می‌شود و با تأکید استاندار فارس انجام شده است. همچنین با هدف بهسازی روستاها و معابر روستایی هم اقدامات قابل توجهی صورت گرفته و تعدادی روستاها دارای پارک شدند و آسفالت روستاها نیز انجام شد.
وی اظهار کرد: در یک سال گذشته که نخستین سال خدمت دولت سیزدهم بود با هماهنگی‌های خوبی که در استان فارس انجام شد شاهد اتفاقات مؤثر، مثبت و خوبی در سراسر استان بودیم و برنامه‌های قابل توجهی هم در سطح شهرستان سرچهان اجرا شد.
رحیمی ادامه داد: با توجه به برنامه ساخت ۴میلیون واحد مسکونی در کشور که از مهمترین رویکردهای دولت به شمار می‌رود، با هماهنگی شورای مسکن استان و شهرستان‌، زمین مورد نیاز تأمین شد و ثبت‌نام صورت گرفت و امیدواریم بتوانیم در ادامه کار برای تمام کسانی که متقاضی مسکن هستند، عملیات اجرایی ساخت و تحویل مسکن اجرا خواهد شد.
رحیمی به سیاست دولت در حوزه بهداشت و درمان و مقابله با شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: اقدامات خوبی برای مبارزه با این بیماری توسط ستاد کرونا انجام شد و می‌توان گفت یکی از موفقیت‌های دولت کنترل این بیماری با واکسیناسیون بود.
وی در رابطه با اقدامات دولت در اشتغالزایی گفت: کارگروه و شورای اشتغال شهرستان با کمک دستگاه‌های مختلف، تسهیلات اشتغالزایی را در اختیار بخش خصوصی، جوانان و متقاضیان به کار قرار داد تا شاهد تحرک در این بخش باشیم.

فرماندار شهرستان سرچهان با بیان اینکه بیش از ۱۰ پروژه در هفته دولت افتتاح خواهد شد، گفت: پروژه و یا طرح‌هایی در بخش جاده‌سازی، راه‌های ارتباطی روستایی، روکش راه‌های روستایی، کشاورزی، دام و طیور، منابع طبیعی، آموزشی افتتاح یا کلنگ‌زنی خواهند شد. همچنین شاهد افتتاح ۲ باب مدرسه در هفته دولت خواهیم بود.

سرچهان از شهرستان‌های نوپای فارس است و مرکز این شهرستان شهر کره‌ای است. کره‌ای در ۱۸۳ کیلومتری شیراز قرار دارد. این شهرستان مهرماه ۱۳۹۸ و به دنبال تغییرات در تقسیمات کشوری شکل گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.