چهار هزار سازمان مردم نهاد در حوزه ورزش در کشور فعال است

به گزارش خبرنگار ایرنا، سیدحمید سجادی روز دوشنبه در آیین افتتاح و کلنگ زنی ۲۳ پروژه ورزشی در سنندج اظهار داشت: با وجود این تعداد سمن و تنوع عملکردشان، تحولات زیادی در حوزه ورزش صورت گرفته و می توان گفت فصل جدیدی در حوزه جوانان تعریف شده است.

وی با بیان اینکه دولتمردان و نظام، امید زیادی به نحوه فعالیت و بروز جوانان برای حل مسائل کشور دارد، افزود: بعد از انقلاب، هر زمانی اتفاق خاصی افتاد، مردم به ویژه جوانان وارد میدان شده و تحول ایجاد کردند.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه جوانان بعد از انقلاب همیشه تاریخ ساز بوده اند، ادامه داد: خوشبختانه معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان، به دستور رییس جمهور، دبیر شورای عالی جوانان است که نشان از نگاه ویژه دولت به جوانان دارد.

سجادی به اهتمام استانداران به ستاد ساماندهی امور جوانان در استان ها اشاره و آن را اررشمند دانست و یادآور شد: با وجود شیوع کرونا و خسارت‌های زیاد به حوزه ورزش (از جمله کم تحرکی و افزایش وزن)، آمارها در یکسال اخیر نشان از برگزاری رویدادهای بسیار متنوع ورزشی در کشور دارد.

وی تاکید کرد: ارقام و آمار بیانگر آن است که پارسال هفته تربیت بدنی و همینطور ۱۴ روز تعطیلات نوروزی، هرکدام هفت هزار برنامه و رویداد ورزشی برگزار شده که رقم قابل توجهی است.

وزیر ورزش و جوانان اضافه کرد: از آغاز بکار دولت سیزدهم تا پایان سال ۱۴۰۰، به اندازه ۹ سال گذشته، از لحاظ متراژ، پروژه ورزشی ناتمام به اتمام رسید که رکوردی جدید بود.

لزوم آمادگی استان ها برای شرکت در بازی های آسیایی، اختصاص ۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبار به ورزش مینی فوتبال و تشکیل ۳۰ هزار تیم مبتنی فوتبال روستایی در کشور از دیگر مواردی بود که سجادی به آن اشاره کرد.

غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدا، دیدار با خانواده شهیدان و حضور در مراسم دو همگانی صبحگاهی از جمله برنامه‌های سفر یک روزه وزیر به استان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.