چتر آموزش فرهنگی برای کاهش آسیب های اجتماعی در کیش گسترده تر می شود

به گزارش ایرنا، یاسر شاه پیری روز دوشنبه در دیدار با مدیران موسسه های اجتماعی جزیره کیش اظهار داشت: همبستگی، هم افزایی و دوری از موازی کاری بین این معاونت و موسسه های اجتماعی لازمه موفقیت در پیگشیری، کاهش و مقابله با بروز آسیب های اجتماعی است.

وی اضافه کرد: انتظار می رود موسسه های اجتماعی جزیره در این راستا فعالیت های خود نسبت به گذشته افزایش دهند و در حوزه های خاص با بازتعریف ماموریت های ویژه برای خود برای رسیدن به اهداف مشترک برنامه ریزی کنند.

شاه پیری گفت: سازمان منطقه آزاد کیش به دنبال تحقق برخی اولویت های فرهنگی در جزیره است و در این راستا به دنبال برون سپاری اجرای برخی برنامه های اموزشی با محوریت فرهنگی و اجتماعی هستیم و برای تحقق آن از توان موسسه های فعال جزیره به صورت ویژه استفاده خواهد شد.

وی یادآور شد: آموزش و پرورش مهارت ها به منظور پر کردن اوقات فراغت با هدف یادگیری حرفه های مختلف بین جامعه هدف یکی از این اولویت ها است که با بازگشایی مدارس در این مسیر گام های بیشتری با همکاری آموزش و پرورش برداشته خواهد شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش افزود: با توجه به این اهداف انتظار می رود موسسه های اجتماعی جزیره به منظور گسترش چتر آموزش های اجتماعی و فرهنگی با این معاونت همکاری ویژه داشته باشند تا در کنار هم برای کاهش آسیب های اجتماعی گام برداریم.

در این جلسه حمایت های مادی و معنوی، استفاده از توانمندی و ظرفیت های موسسه های اجتماعی، تسهیل گری سازمان در اجرای طرح های مختلف با هدف کاهش آسیب های اجتماعی از جمله مطالبات مدیران موسسه های جزیره کیش بود.

این جزیره دارای ۶ موسسه اجتماعی است که زیر نظر سازمان بهزیستی فعالیت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.