پرداخت وام بانک توسعه صادرات در خراسان رضوی ۲۱۲ درصد افزایش داشت

به گزارش خبرنگار ایرنا، حامد گرجستانی روز دوشنبه در دیدار با رییس و خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز خراسان رضوی افزود: مانده وام در پایان اسفندماه سال ۱۳۹۹ در بانک توسعه صادرات استان یکهزار و ۵۱۵ میلیارد ریال بود، در حالی که مانده وام در پایان سال ۱۴۰۰ در این بانک به سه هزار و ۲۱۱ میلیارد ریال رسید.

وی بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون نیز ۲ هزار و ۶۸۸ میلیارد ریال وام به متقاضیان از سوی بانک توسعه صادرات ایران در خراسان رضوی پرداخت شده است.

مدیر بانک توسعه صادرات ایران در خراسان رضوی گفت: این بانک در خصوص پرداخت وام ارزی نیز مشارکت فعالانه ای در طرحهای ملی داشته است به طوری که به میزان ۱۴۰ میلیون دلار در طرح ملی احداث خط ۲ قطار شهری مشهد در سال ۱۳۹۳ مشارکت کرده است.

وی اظهار داشت: تلاش بانک توسعه صادرات ایران این است که مشکلات تامین مالی صادرکنندگان و فعالان اقتصادی را برطرف کرده و به تکمیل زنجیره ارزآوری در کشور کمک کند.

گرجستانی خاطر نشان کرد: تامین مالی صادرکنندگان در بانک توسعه صادرات با بهره گیری از ابزارهای مختلفی از جمله ال.سی.دی وارداتی و صادراتی، وام، ضمانت نامه انجام می گیرد و تلاش می کند که نیازهای صادرکنندگان را تامین کند.

مدیر بانک توسعه صادرات ایران در خراسان رضوی گفت: دولت سیزدهم ابزارهای خوبی برای حمایت از صادرکنندگان در نظر گرفته است که از جمله آنها "اوراق گام" است که ابزاری مبتنی بر بازار با قابلیت انتقال پول و سرمایه به بازار به شمار می رود و این اوراق تسهیلات جدیدی را برای اعتبار شرکت‌های تولیدی فراهم می‌کند.

گرجستانی اضافه کرد: بانک توسعه صادرات ایران در خراسان رضوی آمادگی تامین مالی برای صاحبان سرمایه را از طریق بورس هم دارد که صرافی و کارگزاری این بانک در استان جزو صرافی های منتخب بانک مرکزی بوده و جزو صرافی های فعال به شمار می رود.

وی با اشاره به سابقه قابل توجه خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکز خراسان رضوی در حوزه خبری و اطلاع رسانی گفت: نقش خبر و اطلاع رسانی در جامعه کنونی بر هیچ کس پوشیده نیست و رسانه ای مانند ایرنا در وحدت بین مردم و نظام نقش موثری دارد، همان طور که می تواند با اطلاع رسانی درست تهدیدها را از این کشور دور کند.

مدیر بانک توسعه صادرات ایران در خراسان رضوی گفت: دستگاه های اقتصادی از جمله بانکها در این شرایط وظیفه دارند تا موانع را از پیش روی فعالان اقتصادی بردارند.

حسینعلی راشکی، رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز خراسان رضوی نیز در این دیدار به سابقه حدود ۸۹ ساله ایرنا در عرصه اطلاع رسانی و رسانه اشاره کرد و آمادگی این رسانه در اطلاع رسانی خدمات شبکه بانکی از جمله بانک توسعه صادرات اعلام نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.