واگن پارس مپنا از افتخارات صنایع ریلی سنگین کشور است

به گزارش ایرنا، فرزاد مخلص الائمه روز دوشنبه در آیین تحویل ۱۰۰ دستگاه واگن مسافری،باربری و لوکوموتیو در واحد تولیدی واگن پارس اراک، افزود: شماری از واگن ها امروز برای تحویل بار به محل بارگیری محموله‌های خود اعزام می‌شوند.

وی تاکید کرد: این واحد تولیدی با درایت مجموعه مدیریت و تلاش‌های صورت گرفته به دوره شکوفایی خود بازگشته است.

نماینده عالی دولت سیزدهم در استان مرکزی اظهار داشت: شرکت واگن سازی پارس در گذشته‌ای نه چندان دور با مشکلات بسیاری مواجه بود اما اکنون به دوره بالندگی خود بازگشته و با ظرفیت بالایی محصولات خود را تولید و تحویل می‌دهد.

مخلص الائمه ادامه داد: دولت اراده جدی بر حمایت از ظرفیت‌های این چنینی دارد، هرچند ظرفیت‌های مغفول مانده در مجموعه شرکت وجود دارد و شرکت آمادگی ارائه خدمت با ظرفیت های بالاتر را دارد.

وی تصریح کرد: در واحد تولیدی واگن سازیی پارس مپنا اراک ،حداقل ۵۰ شاخه صنعت به حرکت در می‌آید و به نوعی اینگونه صنایع جزو صنایع پیشران کشور محسوب می‌شوند.

استاندار مرکزی عنوان کرد: بنا بر سیاست راهبردی کشور همچنین تاکید رهبر معظم انقلاب و دستور رییس جمهوری اجازه واردات واگن و تولیدات این مجموعه داده نمی‌شود و از تمامی مصرف کنندگان عمده تولیدات واگن پارس دعوت می‌شود که این ظرفیت‌ها را از نزدیک ببینند.

مخلص الائمه خاطر با بیان اینکه قطب صنایع ریلی کشور حول واگن پارس مپنا در استان مرکزی شکل گرفته گفت: امید است مدیران و کارکنان بیش از گذشته در مسیر خود موفق باشند چرا که این گروه صنعتی سنگر اصلی دفاع اقتصادی کشور است.

شرکت واگن پارس اراک واحد تولیدی مادر تخصصی در حوزه محصولات ریلی خاورمیانه است.

این شرکت در سال ۱۳۵۴ آغاز به کار کرد و در سال ۱۳۶۴ با سرمایه‌ گذاری سازمان صنایع و نوسازی ایران به یکی از زیر مجموعه‌های این سازمان پیوست.

کارگاه های تولیدی شرکت واگن پارس در فضایی به وسعت ۳۳ هکتار جانمایی شده است.

این شرکت به عنوان بزرگترین سازنده انواع لوکوموتیو، واگن های باری، مسافری و مترو در خاورمیانه، متولی اصلی تولیدات سیستم حمل و نقل ریلی کشور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.