همایش ملی ” تبیین کارآمدی جمهوری اسلامی” با رویکرد نخبه محوری برگزار می‌شود

محمد علی بصیری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همایش ملی "تبیین و تحلیل کارآمدی جمهوری اسلامی؛ از واقعیت‌ها تا بایدهای گام دوم" با هدف بررسی دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی در حوزه های استانی، کشوری و بین المللی در ۴۰ سال گذشته و تشریح افق سال های آینده بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب توسط دانشگاه اصفهان برگزار می شود.

دبیر علمی همایش ملی تبیین و تحلیل کارآمدی جمهوری اسلامی، اظهار داشت: در این رویداد تلاش می شود تا با استفاده از نظرات و ایده های چهره های شاخص، نخبگان و پژوهشگران نقاط ضعف و قوت در چهار دهه گذشته در نظام جمهوری اسلامی ایران احصا و تبیین و با توجه به آنها و بمنظور رفع نقاط ضعف، مسیر آینده مشخص شود.

بصیری با بیان اینکه در واقع محورهای این همایش پلی بین گذشته و آینده نظام جمهوری اسلامی هستند، اضافه کرد: مخاطبان اصلی این رویداد علمی، نخبگان در حوزه پژوهشی ، دانشگاهی و سیاستگذاری هستند و از مقاله ها و سخنرانی های چهره های مطرح در همایش استفاده می شود.

وی با اشاره به اینکه عناوین برتر از بین مقاله های رسیده به دبیرخانه همایش بصورت سخنرانی و پوستر ارائه خواهد شد، خاطرنشان کرد: انتظار ما این است که بخش های مختلف مانند قانونگذاری و سیاستگذاری از مباحث مطرح شده در همایش برای رفع ضعف های موجود، مدیریت و ترسیم مسیر آینده بهره بگیرند.

استاد دانشگاه اصفهان، برگزاری این رویداد را کار بزرگی خواند و تاکید کرد: شاید در این همایش همه مسائل مربوط به کارآمدی نظام جمهوری اسلامی مطرح نشود و نیاز به برگزاری رویدادهای دیگر بمنظور بررسی هرچه بیشتر و کامل‌تر آنها وجود داشته باشد.

وی همچنین با بیان اینکه محورهای این همایش در دو بخش اصلی داخلی (شامل ملی و استانی) و خارجی است، گفت: آخرین فرصت ارائه چکیده مقاله به دبیرخانه ۳۱ شهریور و ارسال اصل مقاله ۲۰ مهر است.

همایش ملی تبیین و تحلیل کارآمدی جمهوری اسلامی؛ از واقعیت‌ها تا بایدهای گام دوم اواخر آبان ۱۴۰۱ توسط دانشگاه اصفهان برگزار می شود.
برخی از محورهای ملی این همایش روش شناسی فهم بیانیه گام دوم انقلاب، کارآمدی و چالش های ساختاری و ضعف های مدیریتی در کشور، جهاد علمی و علم و فناوریِ تمدن ساز، دوراندیشی تمدنی و نسبت آن با تمدن نوین اسلامی و در بخش استانی شامل کارآمدی و چالش های نظام تصمیم سازی و تصمیم گیری در استان اصفهان به همراه راهکارها و کارآمدی نهادهای اجرایی با رویکرد موضوعات و چالش های استان اصفهان است.

کارآمدی در بستر دوگانه‌ اسلام و استکبار و تاثیر آن در نظم روابط بین الملل، نسبت‌سنجی کارآمدی انقلاب اسلامی با سایر انقلاب های بزرگ جهان، الگوسازی جهانی انقلاب اسلامی و حمایت از جنبش های اسامی و تاثیر آن بر افول قدرت آمریکا در نظام بین الملل، دیپلماسی اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در سطح منطقه و جهان، دیپلماسی فرهنگی و رسانه ای جمهوری اسلامی ایران در سطح منطقه و جهان و سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در محور مقاومت و حمایت از مستضعفین نیز برخی از محورهای خارجی این رویداد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.