مطهری: نخستین ۳ امتیاز را در دیدار با پیکان می‌گیرم

به گزارش ایرنا، حمید مطهری امروز (دوشنبه) در نشست خبری پیش از دیدار مقابل پیکان اظهار داشت: با توجه به مدل فوتبالی که در این ۳ هفته ارائه دادیم نتیجه خوبی نگرفتیم. خودم این را می‌دانم. در جدول شرایط خوبی نداریم اما شرایط جدول ثابت نیست. جا به جایی زیاد است.

وی افزود: در این سه چهار هفته اتفاقاتی افتاده که نمی‌خواهم در موردش صحبت کنم ولی این شعار همیشگی من است که در زندگی‌ام هم وجود دارد. همیشه باید قوی‌تر از بهانه‌هایمان باشیم. نمی‌خواهم به مشکلات اشاره کنم ولی به اندازه فوتبالی که بازی کردیم امتیاز جمع نکردیم. فکر می‌کنم فردا با یک بازی خوب و قابل احترام، اولین سه امتیاز را دشت می‌کنیم. بازی فردا از نظر تاکتیکی، پیچیده و سخت است. پیکان، کادر فنی خیلی خوب و زحمت‌کشی دارد و دوست دارند فوتبال بازی کنند. فلسفه ما هم در نساجی فوتبال رو به جلو خواهد بود.

سرمربی نساجی گفت: امیدوارم در تک تک لحظاتی که مثل بازی شطرنج است تمرکز لازم را داشته باشیم تا بتوانیم نتیجه خوبی بگیریم. خودم در پیکان ۲ یا ۳ سال کار کردم. این باشگاه ساختار و فضای خوبی دارد که کار را برای مربیان راحت می‌کند. فکر می‌کنم بازی زیبایی از جانب هر ۲ تیم خواهد شد.

مطهری در خصوص اینکه آیا از فعالیت نقل و انتقالاتی باشگاه نساجی رضایت دارد، عنوان کرد: از مالک و مدیرعامل باشگاه تشکر می‌کنم. در حد توانشان پای تیم ایستادند و زحمت کشیدند. هیچ گلایه‌ای نیست. کارشان را واقعا خوب انجام می‌دهند. با توجه به بضاعتمان یارگیری کردیم. بچه هایی بودند که از سال گذشته در این تیم خیلی زحمت کشیدند. سعی کردیم اسکلت تیم را حفظ کنیم.

وی افزود: چهار بازیکن هم اضافه کردم. از شرایط راضی هستم. شرایط خیلی از تیم‌ها را نداریم ولی من هیچ وقت دنبال بهانه نیستم. همیشه سعی کردم تیم خوبی را درست کنیم چون به کار تیمی اعتقاد دارم. آن‌هایی که ریز بینانه فوتبال را دنبال می‌کنند مدل فوتبال ما را دیدند. بچه‌های خودم را ستایش می‌کنم. واقعا فوق‌العاده کار کردند ولی از نظر نتیجه‌گیری می‌توانستیم بهتر عمل کنیم.

سرمربی نساجی همچنین در مورد اینکه اکثر کشورها از کمک داور ویدیویی (VAR‌) استفاده می‌کنند، گفت: با خودم از اول فصل عهد کردم که در مورد داوری صحبت نکنم. پای گفته‌هایم هستم اما این یک تاکتیک شده که قبل و بعد از بازی روی داوری فشار می‌گذارند و متاسفانه اتفاقاتی می‌افتد. ولی من که این تصمیم را گرفتم دوست دارم این راهم را ادامه بدهم و داوران عزیزمان هم تحت فشار قرار نگیرند. بعضی این فشار را ایجاد می‌کنند. دوست دارم آن‌ها کار خودشان را به نحو احسن انجام بدهند و مثل یک قاضی، عادلانه قضاوت کنند.

وی تصریح کرد: VAR از اهم واجبات برای فوتبال ایران است و از نان شب واجب‌تر است. امیدوارم این مانور تبلیغاتی نباشد و هر عزیزی بر مسند کار می‌نشیند کارهای VAR‌ را انجام بدهد. این نیاز همه تیم‌ها است که عدالت رعایت شود.

مطهری در فراهم شدن شرایط حضور بانوان در ورزشگاه وطنی اظهار داشت: به نظر من نکته مهم و بارز این سه هفته لیگ ورود بانوان است. به فدراسیون و افرادی که این کار را به سرانجام رساندند تبریک می‌گویم. در تمام دنیا یا کشور خودمان، حق طبیعی بانوان است که تیم مورد علاقه خود را حمایت کنند. آن‌ها سینما، کنسرت و… می‌روند. نمی‌دانم به چه دلیلی نمی‌توانند وارد ورزشگاه‌ها شوند. ورود بانوان به ورزشگاه ۲۰ سال کار فرهنگی است چون فضای ورزشگاه را پالایش می‌کند. دیگر پدری را نمی‌بینید که گوش بچه‌اش را بگیرد تا بعضی از حرف‌ها را نشنود.

وی افزود: ورود خانم‌ها واقعا حیاتی است. اتفاق خیلی خوبی در ورزشگاه آزادی افتاده، دوست دارم در همه ورزشگاه‌ها بیفتد. تیم‌ها هواداران خودشان را دارند. برای نساجی هم بانوانی هستند که واقعا حمایت می‌کنند و هوادار واقعی هستند. دوست دارند بیایند تیمشان را تشویق کنند. ساز و کار باشگاه و ورزشگاه وطنی هم برای این کار آماده است. امیدوارم این اتفاق در همه ورزشگاه‌ها بیفتد و بانوان عزیز نساجی هم بتوانند بیایند و تیم‌شان را تشویق کنند.

سرمربی نساجی در خصوص انتخابات فدراسیون فوتبال عنوان کرد: فردا بازی حساسی داریم و دوست ندارم غیر از مسائل فنی بازی صحبت کنم. امیدوارم فردی انتخاب شود که به نفع فوتبال کار کند و فوتبال ما سودش را ببرد. نهایت آرزویم برای هر عزیزی که انتخاب می‌شود همین است.

دیدارهای تیم‌های پیکان و نساجی مازندران در هفته چهارم لیگ برتر فوتبال باشگاههای کشور فردا (سه‌شنبه) ساعت ۱۹ در ورزشگاه دستگردی تهران برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.