مشاوران املاک در اردبیل به سامانه بارکدخوان مجهز می‌شوند

به گزارش ایرنا ، رامین صادقی روز دوشنبه با اعلام این خبر افزود: با مجهز شدن مشاوران املاک به این سامانه جلوی فعالیت غیرمجاز بنگاه‌ها و مشاوران املاک گرفته شده و به صورت قانونی با متخلفان برخورد خواهد شد.

وی ادامه داد: در سال‌های اخیر شاهد افزایش فعالیت مراکز مشاوره املاک و مسکن در استان هستیم و برای ساماندهی آشفته بازار مسکن و زمین قرار شد تا صنف مشاوران املاک ساماندهی شده و به بارکدخوان آنلاین مجهز شوند.

به گفته او، مشتریان با استفاده از سامانه ایران – اصناف و کد کیو.آر می‌توانند استعلام خود را از صحت یا نادرستی اطلاعات مشاوران املاک دریافت کرده و اقدام به خرید و فروش واحدهای مسکونی در این بنگاه‌ها بکنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: اخطارهای جدی به صاحبان املاک غیرمجاز داده شده تا از فعالیت‌های غیرقانونی پرهیز کنند که قطعاً در صورت تکرار تخلفات با آنها برخورد خواهد شد.

صادقی اظهار کرد: سالانه بیش از صدها پرونده قضائی در قالب املاک و مسکن و همچنین تخلفات رخ داده در پیش‌فروش واحدهای مسکونی به مراجع قضائی ارائه می‌شود که برای جلوگیری از این امر نظارت و ساماندهی مشاوران املاک بسیار ضروری است.

به گفته او، مشاوران املاک با داشتن هلوگرام و برچسب‌های قانونی می‌توانند در حیطه اختیارات و وظایف خود برای گروه‌های مختلف جامعه راهنمایی و مشاوره ارائه کنند و در صورت تکرار تخلفات و محرز شدن آن با صاحبان مشاوران املاک برخورد خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: عمده علل و عوامل بروز تخلف عدم نظارت بر فرآیند قانونی در این حوزه است که امیدواریم در دوره جدید فعالیت ساماندهی مشاوران املاک بتوان در این زمینه درست و منطقی عمل کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.