مدیرکل بنیاد شهید آذربایجان‌شرقی: ۴۷ میلیارد تومان از اعتبار سفر استانی دولت اختصاص یافت

جابر ابوالفتح زاده روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: طرح ساماندهی گلزارهای شهدای استان از جمله طرح های پیشنهادی مصوب بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی به هیات دولت بود که اعتباری معادل ۲۰ میلیارد تومان از سوی ریاست جمهوری به این موضوع تخصیص داده شد.

وی با بیان اینکه این اعتبار قرار است طی سه سال جذب شود، اظهار داشت: یکی از برنامه های اولویت دار بنیاد شهید و امور ایثارگران استان رسیدگی به وضعیت کلی گلزارهای شهدا در تمامی شهرها و روستاها می باشد که در سال جاری این طرح شروع می شود و تا سه سال آینده ادامه خواهد داشت.

ابوالفتح زاده، تعداد گلزارهای شهدای آذربایجان شرقی را یک هزار و ۱۶۶ باب اعلام و اضافه کرد: از این تعداد ۲ هزار و ۸۲۶ مورد در مناطق روستایی قرار داشته و بقیه در مراکز شهری است که در آنها تعداد ۹ هزار و ۵۹۰ شهید گلگون کفن انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم آرمیده اند.

به گفته وی برای جذب اعتبار فوق تبادل موافقت نامه بین بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی در حال انجام است.

ابوالفتح زاده، توسعه و تجهیز بیمارستان فجر تبریز را از دیگر مصوبات سفر استانی ریاست جمهوری به آذربایجان شرقی بیان و اضافه کرد: این بیمارستان که ۲ سال قبل در چهار طبقه و با امکانات و تجهیزات مدرن برای ارایه خدمات درمانی و توان بخشی به جانبازان هشت سال دفاع مقدس ساخته شده، نیازمند اعتبارات ویژه برای توسعه فاز های بعدی است.

وی با اشاره به اینکه پیشتر فاز اول آن به بهره برداری رسیده بود و فاز دوم آن دو سال قبل و فاز سوم آن نیز به زودی به بهره برداری خواهد رسید، افزود: این مرکز درمانی تخصصی در زمینی به وسعت ۶ هزار و ۳۰۰ مترمربع و با هزینه ای افزون بر هشت میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان ساخته شده است.

ابوالفتح زاده اضافه کرد: ظرفیت بیمارستان فجر تبریز به تعداد ۱۱۰ تخت تعریف شده است که تعداد ۲۰ تخت آن به بیماران اعصاب و روان زنان اختصاص دارد و این بخش برای اولین بار در سطح آذربایجان شرقی و شمال غرب کشور ایجاد و راه اندازی می شود.

وی گفت: بر همین اساس اعتباری معادل هفت میلیارد تومان نیز برای توسعه و تجهیز موسسه فرهنگی، رفاهی و ورزشی ایثار صدرای تبریز اختصاص یافته که موافقت نامه های آن نیز با سازمان مدیریت و برنامه ریزی در حال تبادل است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی، جامعه هدف این مجموعه را ۶۱ هزار ۶۵۸ نفر اعلام کرد که تمامی این افراد تحت پوشش خدمات بنیاد و نیز بیمه های تکمیلی هستند.

ابوالفتح زاده مجموع شهدای آذربایجان شرقی را ۹ هزار و ۸۶۸ نفر اعلام کرد که تعدادی از آنها مفقودالاثر بوده و یا در شهرهای دیگر به خاک سپرده شده اند.

به گفته وی هم اکنون در آذربایجان شرقی تعداد ۲۴ هزار و ۷۹۲ نفر جانباز زندگی می کنند که ۱۴ هزار و ۳۴۹ نفر آنها زیر ۲۵ درصد هستند.

ابوالفتح زاده تعداد آزادگان این استان را یکهزار و ۸۹۳ نفر اعلام کرد که یکهزار نفر آنها به شهرستان تبریز تعلق دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.