مجوز خروج ۲۸۰ دستگاه خودرو از قم به عراق برای مراسم اربعین صادر شد

اسفندیار دریکوندی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا،‌ بیان کرد: پیش‌بینی‌می‌کنیم در چند روز آینده که اجرای این طرح در گمرکات استان ادامه دارد،‌ مالکان بیش از یک هزار دستگاه خودرو سبک و سنگین از این امکان استفاده کرده و برای خروج از کشور مجوزهای لازم را اخذ کنند.

وی تاکید کرد: البته این مجوز تنها برای خروج خودرو از ایران است و کشور عراق نیز در این خصوص مقررات خاص خود را دارد، بنابراین لازم است افرادی که قصد انجام این کار را دارند از طریق ستاد اربعین و سایر دستگاه‌های متولی از این قوانین مطلع شوند و سپس برای آن اقدام کنند.

وی ادامه داد: صدور مجوزهای لازم برای خروج خودروهای سبک و سنگین دارای شرایط تعیین شده از قم برای شرکت در مراسم اربعین، در گمرکات استان به سرعت و بدون دریافت هزینه انجام می‌شود و برای انجام آن نیاز است که مدارک وسیله نقیله،‌ مالک و راننده آن تکمیل باشد.

دریکوندی با اشاره به این که مجوز خروج خودروها برای زمانی مشخص است، گفت: تلاش می‌کنیم در رابطه با انتقال کالاها و وسایل مورد نظر هیات‌های مذهبی از طریق خودروهای سنگین و نیمه سنگین به کشور عراق برای پذیرایی از زائران اربعین، بیشترین همکاری را با متقاضیان داشته باشیم.

وی تاکید کرد: اداره کل گمرکات استان قم تمام ظرفیت‌های خود را برای کمک به برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم پیاده روی اربعین به کار گرفته و ارائه خدمات گمرکی مرتبط با این ایام به مراجعین به صورت مستمر و در جریان کار گروهی منسجم در این اداره کل، صورت می‌پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.