فرماندار تفت: خسارات معادن به زیرساخت‌ها و محیط‌زیست جبران شود

به گزارش دوشنبه روابط عمومی فرمانداری تفت محمد دهشیری در دیدار با تعدادی از روحانیون این شهرستان افزود: در یک سال گذشته برنامه‌ریزی در شهرستان به سمت تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز بوده و پروژه‌های خوبی در این راستا به بهره‌برداری رسیده است.

وی تصریح نمود: در ریل‌گذاری جدید محور توسعه در شهرستان به سمت توسعه صنایع و معادن نیست اما بی‌توجهی به این محور نیز در دستور کار قرار ندارد.

فرماندار تفت افزود: در محور صنعت به دنبال رشد صنایع پاک، کم آب خواه و همسو با آمایش سرزمینی شهرستان هستیم و در این راستا کلنگ شهرک صنعتی غذا و دارو در شهرستان به زمین زده شد تا فضا برای توسعه این صنایع در شهرستان فراهم شود.

دهشیری عنوان نمود: در واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران طرح‌های اقتصادی، اهلیت سرمایه‌گذاران سنجیده می‌شود تا از سو استفاده در این زمینه جلوگیری شود.

وی به مقوله کشاورزی در شهرستان اشاره و گفت: با توجه به خشک‌سالی‌های شدید، آفت‌های متنوع و سنتی بودن، کشاورزی در شهرستان رشد نکرده است و در این زمینه ایجاد واحدهای فرآوری محصولات کشاورزی و توسعه گیاهان و کشت کم آبخواه می‌تواند باعث نجات کشاورزی در شهرستان شود.

وی گردشگری عام را محور اصلی توسعه در شهرستان عنوان نمود و افزود: گردشگری عام با پیوست های فرهنگی در مقوله‌های سلامت، ورزشی، مذهبی و تاریخی در شهرستان دنبال می‌شود و با گردشگری به دنبال افزایش گردش مالی در شهرستان و بهره بردن بخشی از مردم شهرستان از این گردش مالی هستیم.

در ادامه این جلسه هریک از روحانیون به بیان دیدگاه‌ها، پیشنهادها و انتقادهای خود پیرامون مسائل و مشکلات موجود در شهرستان پرداختند و پیگیری فرماندار شهرستان تفت را برای رفع آن خواستار شدند.

تفت در ۲۰ کیلومتری شهر یزد قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.