عملیات قطعه دوم بزرگراه بابا میدان_گچساران_بهبهان با حضور وزیر کشور آغاز شد

به گزارش خبرنگار ایرنا، استاندار کهگیلویه و بویراحمد روز دوشنبه در این آیین گفت: قطعه دوم بزرگراه گچساران – بابامیدان بطول بیش از ۱۲کیلومتر در شهرستان باشت از توابع این استان و استان فارس آغاز شده است.

سید علی احمد زاده افزود: ۶ کیلومتر از این بزرگراه در شهرستان باشت از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد از بوستان تا پل بریم و شلالدان اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به قرارداد اولیه این طرح اظهار داشت: سه هزار میلیارد ریال اعتبار برای باند دوم بزرگراه بابامیدان -گچساران اختصاص یافت که هم اکنون عملیات اجرایی این طرح ملی آغاز شده است.
وی بیان کرد: اعتبار این طرح ملی همراه با تعدیل و قیر تا مرز هفت هزار میلیارد ریال خواهد رسید.

احمد زاده با بیان اینکه مدت قرار داد این طرح ملی ۳۶ ماهه است ابراز داشت: ۸۵۰ هزار متر مکعب خاکبرداری، ۲۲۵ هزار و ۷۳ متر مکعب خاکریزی، ۷۱هزار و ۵۴ متر مکعب زیر اساس و ۳۰هزار و ۵۰۰ متر مکعب اساس در این طرح اجرا خواهد شد.

وی عنوان کرد: میزان آسفالت برای اجرای طرح قطعه دوم بزرگراه گچساران – بابامیدان بیش از ۵۸هزارو ۲۰۰ تن است.

احمد زاده تصریح کرد: در این طرح ملی یکهزار ۹۶۳ تن آرماتور بندی، سه دستگاه پل، سه دور برگردان و یک دستگاه زیر گذر اجرا خواهد شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: یک دهانه ۱۱ متری زیر گذر و ساخت ۱۱ دهنه پل خاص در پریم، شوش و لیراب از دیگر مشخصات این طرح است.

وی اظهار داشت: برقراری ارتباط ایمن، کاهش تلفات و تصادفات جاده ای ،اصلاح طرح هندسی مسیر و افزایش سرعت با توجه به تعریض و بهسازی محور موجود از مزایای دیگر این پروژه است.

عملیات قطعه دوم بزرگراه بابا میدان_گچساران_بهبهان با حضور وزیر کشور آغاز شد

احمد وحیدی وزیر کشور روز دوشنبه هفتم شهریور ماه به کهگیلویه و بویراحمد سفر کرد. بازدید از طرح ها، افتتاح و کلنگ زنی پروژه های حوزه های اقتصادی، عمرانی و فرهنگی از برنامه های سفر یک روزه وزیر کشور به استان کهگیلویه و بویراحمد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.