عملیات تروریستی “جبهه النصره” در شمال سوریه

به گزارش امروز دوشنبه ایرنا به نقل از اسپوتنیک،اولیگ ایگوروف، معاون مرکز آشتی روسیه در سوریه تصریح کرد که طی روز گذشته شاهد انجام سه مورد گلوله باران از سوی جبهه تروریستی النصره در منطقه کاهش تنش بودیم.

وی تاکید کرد: دو مورد گلوله باران در استان لاذقیه و یک مورد در استان ادلب بود.

بر اساس این گزارش، منطقه کاهش تنش ادلب که استان ادلب و بخش هایی از استان های حلب،حماه و لاذقیه را شامل می شود، آخرین پناهگاه عناصر مسلح گروهک تروریستی «تحریر الشام» به شمار می رود که عناصر جبهه النصره ستون فقرات این گروهک هستند. همچین برخی عناصر مسلح هم پیمان ترکیه در این منطقه مستقر هستند.

اولیگ ایگوروف، معاون رئیس مرکز آشتی روسیه در پایگاه حمیمیم در سوریه روز گذشته نیز گفته بود: افراد مسلح مستقر در منطقه التنف که تحت تصرف ارتش آمریکا قرار دارد، به مرکز گردان تیپ ۱۳۴ زرهی ارتش سوریه در غرب کوه "تل طویل" حمله کردند.

وی افزود: این حمله منجر به جان باختن یک سرباز سوری و مجروح شدن دو نفر دیگر شد.

ایگوروف در این باره گزارش داد که این حمله توسط یک پهپاد انجام شد.

ایگوروف تقریبا یک هفته پیش نیز در اظهاراتی گفت که نیروی هوایی روسیه یک پایگاه گروه تروریستی "جبهه النصره" (تحریرالشام) را بمباران کرده است، این تروریست ها در بمباران مناطق خان شیخون و سراقب در استان ادلب دست داشته اند. این مقام روس تاکید کرد که مرکز ارتباطات و مقر تروریست ها و همچنین انبار مهمات توپخانه ای منهدم شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.