طرح توسعه اورژانس بیمارستان غرضی ملایر با ۱۷ میلیارد تومان اعتبار اجرا می شود

به گزارش خبرنگار ایرنا؛"حسن عروتی‌موفق" روز دوشنبه در نشست شورای اداری شهرستان ملایر و بررسی مسائل و مشکلات بیمارستان دکتر غرضی، افزود: هفت میلیارد تومان از این اعتبار به همت خیّر ملایری تامین سده است.

وی با بیان اینکه فضای اورژانس از ۸۰۰ به هزار و ۴۰۰ مترمربع افزایش پیدا ‌می‌کند، اظهار داشت: ۱۰ میلیارد تومان مابقی نیز توسط سازمان تامین اجتماعی تامین شده و امیدواریم تا پایان امسال اورژانس بیمارستان دکتر غرضی تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان همدان ادامه داد: به دلیل اینکه فضای اورژانس این بیمارستان برای ارائه خدمات کوچک و استانداردهای آن نیز مربوط به سال‌های قبل است با پیگیری‌ مجوز بازسازی، توسعه و استانداردسازی اورژانس را از سازمان تامین اجتماعی گرفتیم.

عروتی‌موفق با اشاره به اینکه در زمینه هتلینگ بیمارستان‌ها اقدامات بسیار خوبی در راستای استاندارد سازی ۲ بیمارستان آتیه و غرضی انجام شده است، گفت: در استانداردسازی و هتلینگ بیمارستان، تلاش ما بر صرفه‌جویی در هزینه‌ها و حفظ زیبایی فضاهای بیمارستانی است.
به گفته وی، سال گذشته یک میلیون و ۴۵۰ هزار مورد ویزیت توسط پزشکان متخصص و عمومی، حدود ۳۷ هزار مورد عمل جراحی و هفت هزار مورد زایمان در بیمارستان‌های آتیه و غرضی انجام شده است.

عروتی‌موفق ادامه داد: در ایام شیوع ویروس کرونا، بیش از ۱۲ هزار و ۶۰۰ نفر بیمار کرونایی در بیمارستان‌های آتیه و غرضی بستری شدند.

وی با بیان اینکه از نظر امکانات، اکسیژن، دارو و تجهیزات در این ۲ بیمارستان هیچ مشکلی نداشتیم، افزود: در حال حاضر حدود ۱۹ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های آتیه همدان و دکتر غرضی ملایر بستری هستند که بیشتر مراجعان ما مربوط به بیماران سرپایی است.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان همدان واکسیناسیون گسترده را عامل اصلی کاهش تعداد بیماران بستری عنوان کرد و گفت: هم‌اکنون سطح رضایت‌مندی در بیمارستان دکتر غرضی در بخش بستری، بیش از ۹۳ درصد است که درصد بسیار بالایی است.

طرح توسعه اورژانس بیمارستان غرضی ملایر با ۱۷ میلیارد تومان اعتبار اجرا می شود

امام جمعه ملایر نیز حضور خیران در عرصه سلامت را ستودنی و ارزشمند دانست و گفت: دنیای امروز دنیای مسابقه است و افراد باید در کار خیر از یکدیگر سبقت بگیرند.

حجت الاسلام "محمدباقر برقراری" با بیان اینکه هر کسی در هر پست و مقامی، نسبت به مردم وظیفه دارد و نمی‌تواند خود را جدای از مردم بداند، افزود: جامعه پزشکان، پرستاری و کادر درمان در این زمینه وظیفه سنگینی دارند و باید بیماری مردم را بیماری خود بدانند.

به گزارش ایرنا؛ در این نشست از "علی‌حیدر ابوالقاضی" به عنوان پزشک نمونه کشوری، "محمدرضا توکلی" و "مسعود بیگ‌محمدی" به عنوان پزشکان نمونه استانی و "معصومه ترکاشوند" بهیار نمونه عفاف و حجاب و تقدیر شده از سوی استانداری همدان، تجلیل به عمل آمد.

در حال حاضر ۳۱۳ تخت فعال در ۲ بیمارستان آتیه همدان و دکتر غرضی ملایر و ۶ مرکز درمانی دیگر استان همدان، زیر نظر سازمان تامین اجتماعی فعالیت می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.