سال تحصیلی جدید حوزه‌های علمیه مردان گلستان آغاز شد

به گزارس ایرنا، نماینده ولی فقیه در گلستان در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در حوزه علمیه امام خمینی (ره) گرگان گفت:علم و دانش مهمترین نیاز بشر بوده و امتیازی بالاتر از این وجود نداشته و برای این مهم تحصیل، تهذیب و تبلیغ از وظایف مهم حوزه های علمیه است.

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی با اشاره به اینکه اولین سوره ای که بر پیامبر(ص) نازل شد در خصوص علم و دانش بوده است، اظهار داشت: مهمترین نیاز بشر و انسان علم و دانش است و امتیازی بالاتر از این وجود ندارد.

وی بیان کرد: این عالم پر از رمز و راز است و آنچه در آسمان و زمین وجود دارد دارای رمز است و علم از این رازها پرده بر می دارد.

آیت الله نورمفیدی گفت: هر چیزی که خداوند در این عالم آفریده درونشان راز و رمزهایی وجود دارد اما هیچ یک از موجودات عالم از درون خودشان نمی توانند بیرون بیایند و در بیرون راز و رمزها را بگشایند.

وی اظهارداشت: خداوند به انسان این امتیاز را داده که علاوه بر اینکه بر درون خودش می تواند اسراری را کشف کند، می تواند از وجود خودش بیرون بیاید و در تمام عالم بچرخد و سر از راز و رمزهای این عالم باز کند.

نماینده ولی فقیه در گلستان افزود: خداوند این قابلیت را به انسان داده است که راز و رمزهای بیرون را باز کند. هیچ پدیده و مخلوقی این امتیاز را ندارد.

وی گفت: انسان می تواند پایش را از این عالم ظاهر و شهود بیرون بگذارد و علم به عالم غیب نیز پیدا کند.

کارشناس آموزش حوزه های علمیه مردان گلستان هم به ایرنا گفت: امسال ۱۸۰ نفر از طریق ثبت نام و شرکت در آزمون در حوزه‌های علمیه برادران استان پذیرش شدند که این تعداد نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشت.

محمد وحدانی با بیان این‌که طلاب حوزه‌ها در رشته‌های فقه اصول، ادبیات و درس خارج ادامه تحصیل می‌دهند، افزود: هزار و ۴۰۰ طلبه ۲۲ مرکز تخصصی مدارس حوزه علمیه در چهار سطح تحصیل می کنند.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی جدید طلاب گفت: در حال حاضر ۹۰ استاد در کنار ۵۰ کادر تخصصی بر فعالیت‌های طلاب علوم دینی گلستان نظارت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.