زندانیان مهارت آموخته البرز برای حضور در مسابقات کشوری آماده می شوند

بهزاد غفاری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: این مسابقات با همکاری مشترک ادارات کل آموزش فنی و حرفه ای و سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی در البرز و دیگر استان های کشور در رشته های مختلف مهارتی برگزار خواهد شد.

وی هدف از برگزاری مسابقات مهارت آموزی زندانیان را ترویج فرهنگ مهارت آموزی در بین زندانیان و ارتقای سطح کیفی آموزش های فنی و حرفه ای در زندان ها عنوان کرد.

وی گفت: "ایجاد فرصت رقابت سالم بین زندانیان" ، "رشد ضریب اشتغال پذیری ناشی از توانمندی های حرفه ای" و "به روزرسانی و ارتقای شایستگی ها و صلاحیت های حرفه ای" زندانیان از اهداف برگزاری این مسابقات است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای البرز گفت: در نشست مشترک اخیر مسوولان ذیربط این اداره کل با مشاوره شغلی ندامتگاه های البرز برنامه ریزی جهت برگزاری مرحله استانی مسابقات آزاد مهارت ویژه زندانیان استان صورت گرفته است و مقدمات لازم در این زمینه مهیا شده است.

غفاری افزود: مرحله استانی مسابقات آزاد مهارت ویژه زندانیان در رشته های چرم، آشپزی، خیاطی، درود گری، جوشکاری، منبت و معرق و ویرایشگری مردانه روز سه شنبه هشتم شهریور ماه جاری در ندامتگاه فردیس (کچویی) برگزار خواهد شد.

وی گفت: در این مسابقات برای اولین بار در کشور رشته های "پیرایش مردانه ویژه سربازان" و" منبت و معرق ویژه کانون اصلاح و تربیت" در استان البرز اجرا می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.