راه اندازی قرارگاه محرومیت زدایی در وزارت ارشاد گامی مهم در تحقق شعارهای دولت است

امین درخشان روز دوشنبه در برنامه زنده تلویزیونی بمناسبت هفته دولت با بیان این مطلب ، اظهار داشت: شهیدان رجایی و باهنر دو عصاره ارزشمند عمل و اندیشه بودند که منش و سیره آنها همواره الگوی دولتمردان در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

وی با بیان اینکه حوزه فرهنگ حوزه فکر و اندیشه است، تصریح کرد: هویت ملی هر جامعه در گرو حوزه فرهنگ است به طوری فرهنگ روح حاکم بر هر جامعه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به نقش حاکمیتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ادامه داد: دولت ضمن تکریم جایگاه همه دستگاه های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را دستگاه مرجع حوزه فرهنگ می داند.

درخشان ابراز داشت: بیش از ۱۰۰ ماموریت شاخص و اثر گذار از رسالت ها و ماموریت های وزارت ارشاد است و در این وزارتخانه تعدد و تنوع و تکثر ماموریت ها را شاهدیم که مسایل صرفا قرآنی و دینی، کانون های مساجد تا موضوعات صرفا حوزه مثل سینما، تئاتر، تجسمی و موسیقی، شعر و غیره در حوزه وظایف این وزارت است که مستلزم یک همگرایی و تعامل بین این مجموعه هاست.

وی گفتمان حاکم بر دولت سیزدهم را مردمی بودن دانست که این خود یک بنیان و ریشه فرهنگی دارد.

درخشان مردم محوری فعالیت های فرهنگی و هنری را از سیاست های جدی وزارت فرهنگ و ارشاد به ویژه شخص وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست و بیان کرد: حمایت و تقویت مجموعه ها، تشکل ها، انجمن ها و موسسات فرهنگی و هنری را اولویت های فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان عنوان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.