رئیس بنیاد شهید، درگذشت مادر ۵ شهید دفاع مقدس را تسلیت گفت

به گزارش ایرنا به نقل از بنیاد شهید و امور ایثارگران، در متن پیام تسلیت سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی آمده است: ایمان و ایثار مادران معظم شهدا که فرزندان عزیز خویش را در مسیر پاسداشت آرمان‌ها و ارزش‌های والای الهی، اسلامی و انقلابی هدیه کردند در وصف نمی‌گنجد و کلمات قادر به ستودن صبر جمیل این بانوان مومن و والا مقام نیست.

وی با بیان اینکه درگذشت بانوی ماجده و مومنه حاجیه خانم خوش طلا لطفی افصح مادر گرامی شهیدان معزز «سلیمان، حاجیه، مهدی، جلال و لیلا حیدری» را به شما خانواده محترم تسلیت عرض می‌نمایم، افزود: مادر والامقامی که با افتخار به شهادت فرزندان عزیز خویش، در ادامه راه آن شهدای معظم با اعتقادی راسخ استقامت و پایداری نمود که به یقین از دست دادن این سرمایه‌های ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، بسیار غم‌انگیز است.

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: از منظر ادب و ارادت بر ساحت ایمان و مقام صبرشان ادای احترام نموده و از درگاه پروردگار متعال علو مرتبه ربانی برای آن مرحومه مغفوره و بردباری برای بازماندگان مسألت دارم، امید آن که به فضل الهی و در جوار فرزندان شهیدشان قرین رحمت ربوبی گردند.

حاجیه خانم خوش طلا لطفی افصح مادر شهیدان «لیلا، مهدی، جلال، حاجیه و سلیمان حیدری» پس از سالها دوری از فرزندان شهیدش بعلت بیماری و کهولت سن در ۷۸ سالگی درگذشت.

حاجیه خانم لطفی افصح سال ۱۳۶۷ در بمباران هوایی رژیم بعث در منطقه علی‌آباد شهرک فرهنگیان همدان ۵ فرزند عزیزش را به انقلاب هدیه داد.

این بانوی بزرگوار امروز در گلزار مطهر شهدای همدان قطعه والدین شهدا به خاک سپرده شد.

شهیدان این خانواده لیلا ۵ ساله، مهدی ۸ ساله، جلال ۹ ساله، حاجیه ۱۰ ساله و سلیمان ۱۳ ساله بودند که در تاریخ ۲۵ فروردین ماه ۱۳۶۷ به درجه شهادت نائل آمدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.