دما هوا در مهاباد گرم‌تر می‌شود

اردلان محمدپور روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این افزایش دمای هوا بدلیل نفوذ امواج جنوبی جوی است که در بیشتر نقاط استان و به تبع آن شهرستان مهاباد بوجود آمده است.

وی دمای کنونی هوا در مهاباد را ۳۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر اعلام کرد و افزود: این گرما تا اواخر هفته جاری در منطقه تداوم خواهد داشت و در این مدت پدیده خاصی پیش بینی نمی‌شود.

محمدپور با بیان اینکه در این مدت در بعدازظهرها شاهد وزش باد نیز خواهیم بود ادامه داد: با افزایش دما در این شهرستان پیش بینی می‌شود حداکثر دمای این شهرستان به ۳۷ تا ۳۸ درجه برسد.

رییس اداره هواشناسی مهاباد اضافه کرد: حداقل و حداکثر دمای هوای این شهرستان نیز در ۲۴ ساعت گذشته به ترتیب ۱۶ و ۳۴ درجه بالای صفر بود.

به گزارش ایرنا، مردم مهاباد در جنوب استان آذربایجان غربی طی هفته های گذشته گرمای ۴۱، ۴۰ و ۴۲ درجه را طی چندین روز متوالی تجربه کردند که در چند سال اخیر برای شهرستانی که در یک منطقه کوهستانی و سردسیر واقع شده بی سابقه بوده است.

ایستگاه هواشناسی مهاباد در سال ۱۳۳۵ به عنوان ایستگاه باران‌سنجی راه‌اندازی شد و از سال ۱۳۶۴ به ایستگاه سینوپتیک (اصلی) ارتقا یافت و در طول شبانه روز (هر ساعت یک بار) تغییرات هواشناسی در آن اندازه گیری و ثبت می‌شود.

شهرستان مهاباد علاوه این ایستگاه هواشناسی سینوپتیک، دارای هفت ایستگاه باران سنجی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.