تیراندازی در ایالت اورگان ۳ کشته برجا گذاشت

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از شبکه خبری فاکس نیوز، ماموران پلیس پس از حضور در صحنه حادثه جسد فردی را یافتند که به نظر می‌آید عامل تیراندازی باشد.

بر اساس این گزارش، دستکم یک نفر پس از حضور در محوطه پارکینگ فروشگاه شروع به تیراندازی کرده که تاکنون تلفاتی در این رابطه گزارش نشده است.

سپس عامل تیراندازی وارد فروشگاه شده و نخستین فرد را به قتل رسانده است. سپس با تیراندازی در داخل فروشگاه فرد دوم را نیز کشته‌ است.

بنابر گزارش اولیه پلیس، نیروهای محلی از اسلحه خود استفاده نکرده‌اند و پس از حضور در محل حادثه جسد عامل تیر اندازی را آن‌جا یافتند.

تحقیقات پلیس در رابطه با این تیراندازی همچنان ادامه دارد.

طبق بررسی Small Arms Survey، شهروندان آمریکایی ۳۹۳ میلیون سلاح گرم دارند که این کشور را در بالاترین سرانه سلاح های مرگبار برای هر نفر در جهان قرار می‌دهد.

خشونت مسلحانه در سراسر آمریکا رخ می‌دهد، اگرچه شهرهایی مانند پورتلند (اورگان، غرب)، آلبوکرکی (نیومکزیکو، جنوب) و فرزنو (کالیفرنیا، غرب) در طول سال ۲۰۲۱، رکوردهای جدید قتل را به نام خود ثبت کردند.

بنابر اعلام مرکز اطلاعات «آرشیو خشونت با اسلحه» آمریکا (GVA)، آمده است: در سال جاری میلادی حداقل ۳۸۱ فقره «تیراندازی جمعی» بوده که این آمار یعنی وقوع بیش از ۱.۷ درصد تیراندازی جمعی در هر روز. براساس تعریف آرشیو خشونت با اسلحه ، تیراندازی دسته جمعی در آمریکا به آن دسته از تیراندازی هایی اطلاق می شوند که در آن فرد مهاجم اقدام به تیراندازی به حداقل چهارنفر کرده باشد.

بنابرگزارش ها، برای هر ۱۰۰ آمریکایی حدود ۱۲۰ قبضه اسلحه وجود دارد ؛ آرشیو خشونت با اسلحه آمریکا ۱۳ خرداد ماه گزارش داد که تا دوم ژوئن سال جاری (۱۲خرداد ۱۴۰۱) بیش از هشت هزار نفر بر اثر خشونت با سلاح گرم در آمریکا کشته و ۱۵ هزار نفر دیگر مجروح شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.