بیش از ۴۷ هزار گلستانی دُز یادآور واکسن کرونا را تزریق کردند

علی باقری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از تزریق سه میلیون و ۴۲۶ هزار و ۹۳۰ دُز واکسن کرونا در نوبت‌های اول، دوم، سوم و چهارم به مردم گلستان خبر داد و اظهارداشت: بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، این استان حدود یک میلیون و ۹۹۰ هزار نفر جمعیت دارد که یک میلیون و ۵۲۹ هزار نفر از آنان را افراد بالای ۱۲ سال واجد شرایط دریافت واکسن کرونا تشکیل می‌دهند.

وی افزود: تاکنون یک میلیون و ۵۱۸ هزار و ۷۹۹ دُز نوبت اول واکسن کرونا برای ۹۴.۶ درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال استان گلستان تزریق شد که این عدد برای نوبت دوم یک میلیون و ۳۱۰ هزار و ۵۱۰ نفر معادل ۸۵.۷ درصد است.

مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های مرکز بهداشت گلستان ادامه داد: مراجعه مردم استان برای تزریق دُز سوم واکسن کرونا به نسبت نوبت‌های اول و دوم کم بوده به طوری که تاکنون ۵۴۹ هزار و ۵۸۷ نفر معادل ۴۱.۳ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال و ۳۵.۹ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال این نوبت را دریافت کردند.

وی افزود: لازم است مردم برای تکمیل زنجیره تزریق واکسن کرونا با هدف جلوگیری از احتمال شروع پیک دوباره آن علاوه بر رعایت استفاده از ماسک، توجه بیشتری به تزریق دُزهای واکسن کرونا از جمله نوبت سوم و چهارم داشته باشند.

طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی گلستان، هم اینک ۲۱۹ بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان بستری هستند که ۴۵ نفر از آنان به دلیل وخامت حال در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

براساس آخرین اعلام کشوری، شهرستان‌های گرگان، آزادشهر، بندرگز، بندرترکمن، رامیان، علی‌آبادکتول، کردکوی، کلاله، گالیکش و مینودشت در وضعیت نارنجی شیوع کرونا و چهار شهرستان گنبدکاووس، آق‌قلا، گمیشان و مراوه‌تپه در وضعیت زرد قرار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.