بهره برداری از ساختمان جدید مرکز رشد مراغه و ۱۹ طرح عمرانی در عجب شیر

مراغه- ایرنا- همزمان با هفته دولت ساختمان جدید مرکز رشد واحدهای فناور مراغه با ۴۰۰ مترمربع مساحت و ظرفیت پذیرش ۳۲ واحد فناور به بهره‌برداری رسید.

«سینا صادق‌فام»، مدیر مرکز رشد واحدهای فناور مراغه روز دوشنبه در حاشیه افتتاح این ساختمان به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ساختمان استیجاری قبلی ظرفیت پذیرش پنج واحد را داشت و با افتتاح ساختمان جدید زمینه برای فعالیت همه واحدهای فعال فراهم شد.

به گفته وی اکنون ۳۲ واحد فعال این مرکز در زمینه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات، کشاورزی، دارویی، شیمی، متالوژی و حتی هنر فعال هستند و همه آنها در ساختمان جدید مستقر می‌شوند.

وی با بیان اینکه این مرکز زیر نظر پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی فعالیت می‌کند، بیان کرد: بیش از ۱۰ واحد فناور جدید نیز در حال ارزیابی است.

به گزارش ایرنا و بر اساس مصوبه وزارت علوم تحقیقات و فناوری، مرکز رشد واحدهای فناور مراغه با همکاری دانشگاه مراغه و وابسته به پارک علم و فناوری استان آذربایجان‌شرقی در اواخر سال ۱۳۹۰ آغاز بکار کرد.

افتتاح ۱۹ طرح عمرانی در عجب شیر

همزمان با ششمین روز از هفته دولت ۱۹طرح عمرانی و خدماتی با ۹۱ میلیارد ریال هزینه در مناطق روستایی عجب‌شیر به بهره‌برداری رسید.

فرماندار عجب‌شیر روز دوشنبه در آیین بهره‌برداری از آنها اظهار داشت: این طرح‌ها شامل کانال‌سنگی و دیوارکشی آرامستان روستایی «هروان»، جدول‌گذاری و تعویض معابر و اجرای طرح هادی روستاهای «مهرآباد»، «بولالو»، «قبادلو»، «گوروان»، «خضرلو» و «شیراز» و زیرسازی و آسفالت روستاهای «نبرین»، «رازیان»، «پسیان»، «نانسا»، «آغجه‌اوبه»، «گوروان» و «بولالو» به متراژ ۲۰ هزار مترمربع است.

به گفته «جعفر قادری» از دیگر طرح‌های افتتاحی روز جاری نیز می‌توان به پست بانک روستای «گل‌تپه» و مرمت، بازسازی و برقرسانی مزار شهدا و آرامستان روستاهای «شیراز» و «نانسا» اشاره کرد.

وی همچنین با اشاره به اینکه در دولت سیزدهم توجه به عمران و آبادانی روستاها و کمک به اقتصاد روستایی در اولویت قرار دارد، تصریح کرد: شعار محوری این دولت همین رسیدگی به مناطق روستایی و کم‌برخوردار است زیرا اصالت در روستاست و ما باید کمک کنیم با توزیع عادلانه امکانات، نابرابری‌ها برطرف شود.

وی رفع مشکلات مردم و تسهیل شرایط برای فعالیت‌های عمرانی و خدماتی را وظیفه مسئولان عنوان کرد و افزود: مدیر موفق و آینده‌نگر برای رشد و توسعه مناطق روستایی باید برنامه داشته باشد.

به گزارش ایرنا فرماندار عجبشیر پیش از این نیز اعلام کرده بود که ۳۵ طرح عمرانی، خدماتی، تولیدی و کشاورزی با ۲۱۳ میلیارد تومان هزینه‌کرد طی هفته دولت در این شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد که بخش قابل توجهی از آنها در مناطق روستایی قرار دارد.

 • وزیر علوم از طرح جامع دهکده دانش بنیان گیلان بازدید کرد

  وزیر علوم از طرح جامع دهکده دانش بنیان گیلان بازدید کرد

  رشت _ ایرنا_ وزیر علوم، تحقیقات و فناوری عصر دوشنبه به همراه اسدالله…

 • وزیر آموزش و پرورش: فعالیت‌های آموزشی دانش‌آموزان مهارت‌محور شود

  وزیر آموزش و پرورش: فعالیت‌های آموزشی دانش‌آموزان مهارت‌محور شود

  شهرکرد_ ایرنا_ وزیر آموزش و پرورش با گرامی‌داشت هفته دولت و یاد و…

 • دو خواهر ضارب خانواده شهید خادم صادق در شیراز دستگیر شدند

  دو خواهر ضارب خانواده شهید خادم صادق در شیراز دستگیر شدند

  شیراز-ایرنا-فرماندار شهرستان شیراز گفت: دو زن هتاک و ضارب خانواده…

 • درخواست مردم شهرستان های کهگیلویه و چرام از وزیر کشور برای احداث سد آبریز

  درخواست مردم شهرستان های کهگیلویه و چرام از وزیر کشور برای احداث سد آبریز

  یاسوج- ایرنا- احداث سد مارون ۲ معروف به آبریز در بالادست رودخانه مارون…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.