ایجاد شبکه‌ای از دانش‌آموزان برای توسعه فعالیت‌های مذهبی 

به گزارش ایرنا از معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش، میکائیل باقری با اشاره به همایش نسل قاسم، اجتماع دانش‌آموزان و فرهنگیان مداح، اظهارکرد: مخاطبان این همایش دانش‌آموزان، فرهنگیان مداح و مدیران موفق هیات‌های مذهبی مدارس بودند که ششم شهریورماه در حرم مطهر امام (ره) برگزار شد.
وی افزود: در قالب این همایش دانش‌آموزان و فرهنگیان مداح در آستانه اربعین حسینی و در حرم امام (ره) گردهم آمدند تا به تبعیت از حضرت قاسم (ع) و الگوگیری از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، در گام دوم انقلاب قدم‌های موثرتری در مسیر تحقق مطالبات مقام معظم رهبری بردارند.

باقری ادامه داد: در این برنامه اساتید و مداحان سرشناس کشورمان به ارائه مباحث عمومی و تخصصی در زمینه مداحی و آموزش شیوه هیات داری پرداختند و ماحصل این همایش ایجاد شبکه ای از دانش‌آموزان آگاه خواهد بود که به دنبال ایجاد و توسعه فعالیت‌های مذهبی دانش‌آموزی در سطح استان خود هستند.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: حاضران در این همایش دانش‌آموزان مداح، معلمان مداح و مدیران هیات‌های مذهبی دانش‌آموزی برتر کشور بودند که از هر استان یک نفر انتخاب شده بودند.

وی اضافه کرد: در این همایش مداحان دانش‌آموز به هنرنمایی پرداختند و یک همایش بسیار معنوی در روز پایانی ماه محرم بود. همچنین این همایش در حوزه دیگر خود، بخش‌های کارگاهی را برگزار کرد که مداحان دانش‌آموز و فرهنگی در یک کارگروه با حضور حاج مرتضی و محسن فاطمی و محسن طاهری از مداحان به نام و برتر کشورمان حضور یافتند و درباره روش‌ها و آسیب‌های مداحی همچنین ویژگی‌های یک مداح موفق صحبت کردند.

باقری اظهار کرد: در بخش دیگر این همایش با مدیران موفق هیات‌های مذهبی یک هم اندیشی داشتیم تا در رویکرد جدید تعداد هیات‌های دانش‌آموزی را افزایش و کارکرد هیات‌های مذهبی را ارتقا دهیم تا این هیات‌ها بازوی مربی و معاون پرورشی در مدارس باشند و فعالیت‌های قرآن، عترت و نماز به خوبی اجرا شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.