قالیباف در مرحله دوم انتخابات مجلس هم بازنده اصلی است/ فهرست ناقص احتمالاً اقبال کمتری خواهد داشت

مجتبی شاکری، دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی درباره رقابت داخلی اصولگرایان در مرحله دوم انتخابات مجلس در تهران توضیحاتی داده است.

قالیباف در مرحله دوم انتخابات مجلس هم بازنده اصلی است/ فهرست ناقص احتمالاً اقبال کمتری خواهد داشت

به گزارش خبرآنلاین، وی پیش بینی خود را در باره این مرحله بیان کرده است. بخشهایی از گفت وگوی او را با روزنامه هم میهن می خوانید:

*‌رقابت داخلی اصولگرایان در دور دوم انتخابات مجلس در تهران را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

به نظر می‌رسد دور دوم انتخابات، هم برای مردم و هم برای جبهه‌ها و جریانات ساده‌تر باشد چراکه از بین ۳۲ نفر در تهران قرار است ۱۶ نفر انتخاب شوند و مردم راحت‌تر می‌توانند انتخاب کنند.

*‌در بین این ۳۲ نفر رقابت جدی بین سه گروه اصلی شانا، امنا و صبح ایران است. فکر می‌کنید جایگاه یاران آقای قالیباف در لیست دور دوم با توجه به شکستی که گفته می‌شود در دور اول داشتند، چگونه است؟

آنچه که در انتخابات رخ داد اینگونه شد که فهرست اختصاصی آقای قالیباف رای نیاورد و نتوانستند به دور دوم نیز راه یابند و تنها دو یا سه نفر از فهرست اختصاصی ایشان در شانا در دور دوم رقابت‌ها حاضر هستند. جبهه پایداری نیز مشترکاً با شانا فهرست دادند. در حال حاضر مشکلی که برای جبهه ائتلاف وجود دارد این است که باید کمبود نفرات را از فهرست‌های دیگر جبران کند و برای جبران کردن یک قاعده‌ای را باید نقض کند و آن اشتراک صفر است. چراکه در مرحله اول براساس این قاعده اجازه نمی‌داد هیچ‌کس از فهرست شورای ائتلاف در فهرست دیگران قرار بگیرد و باید فرد استعفا می‌داد و اعلام رسمی می‌کرد که نمی‌خواهد در فهرست دیگری باشد.حتی این رفتار را آقای قالیباف و روح‌الامین نیز انجام دادند چراکه در فهرست جبهه تحول‌خواهان اسم هر دو وجود داشت و تقاضا کردند که اسم آن‌ها خط بخورد. لذا اگر بخواهند براساس همان قاعده عمل کنند، طبیعتاً همان ادامه فهرست خود را باید مطرح کنند و چند نفری که کمبود دارند را نمی‌توانند جبران کنند. اما امنا نیز باید اسامی خود را تکمیل کند و صبح ایران نیز همین کار را باید انجام دهد. در مجموع فکر نمی‌کنم در این دوره کار سخت باشد و گفت‌وگوهایی در بین است که جبهه تحول‌خواهان نیز فهرست ۵نفره‌ای که نیاز دارد را تکمیل کند.

دیدگاهتان را بنویسید